şükela:  tümü | bugün
  • arkadaşlar sabahtan beri bir dolara bakıyorum bir dış borca bakıyorum ve nihayet çözümü buldum. şimdi şöyle yapıyoruz hemen bir refarandum yapıyoruz. biliyorum biraz tepki göstereceksiniz ama refarandumun konusu şu. türkiye cumhuriyet' inin kapatılarak azerbaycan' a bağlı bir şehir olması. böylece bir devlet kimliğimiz kalmayacak ve alacaklılar karşılarında muhattap bulamayacak neden mi? e kardeşim biz basit bir iliz. türkiye diye bir yer yok ki ne borcu. azerbaycan kardeşimizdir. bize bu kıyağı yaparlar bir 5-10 sene böyle takılırız. sonra alacaklılar alacaklarını unutunca tekrar devletimizi kurarız. nasıl olmayacak bir hesap mıdır? gelen soran olursa da kapattık biz kardeşim deriz.

edit: arkadaşlar düşünürken bir seçenek daha geldi aklıma. rusya' ya gidip yav başkan sen bizim borcu kapat biz sana domates olarak öderiz vs. de diyebiliriz. domatesin yanına zeytin yağ falan iliştiririz bazı parti mallarda gönül alırız.
  • çok mantıklı ,biraz zaman geçince başka isimle yeniden devlet kurarız.
    misal öztürkiye
  • çok büyük bir mıktanıs yapıp, dünyaya sürtersek; bütün bilgisayarlar çöker. böylece, bütün borçlar sıfırlanır ve yeni bir hayata başlarız.
  • benzer bir senaryo için (bkz: kolonya cumhuriyeti)
  • bugün de sözlükte komiklikler şakalar, gül gül öldüm lan. alacaklarını unutunca devleti yeniden kurarız he mi? hay sen çok yaşa sayın goduğum.
  • bence bi şaaaaak 10 milyon satalım. sonra bi şaaaak 10 milyon daha satalım.
  • moratoryum*
  • sen onu bilal'e sor delikanlı!

(bkz: paraları sıfırladım bıbıcım)
  • bence şu ana kadarki en mantıklı fikir doların 10 tl olmasını bekleyip, türk lirasından bir adet sıfır atmak. o zaman borçlarımızı tırrrink diye öderiz. nasıl?