şükela:  tümü | bugün
  • hekim demeye dilim varmıyor. istanbul'da özel bi üniversite bünyesinde faaliyet gösteren diş kliniğinde genç bir kadın diş hekimi amcamın dişini çekerken işlemi yarım bırakmış. çok midem bulandı demiş. işleme başkası devam etmiş.

sefaköy taraflarında bi özel üniversiteye ait bi kurum bu. hukuki sorun çıkmasın diye net isim veremiyorum ama ayıp. bu meslek mideni bulandırıyosa yapma güzel kardeşim. niye insanları mağdur edip yarım saat o vaziyette bekletiyorsun?

düzeltme metni: abi öyle hastalık bulantısı değil bu. dişi çekerken oluşan görüntüden tiksinmiş. hastalık olsa niye başlık açayım? o da insan sonuçta. hasta olsa ya işe gelmez ya da o dişi çekmeye kalkmaz zaten.
  • sağlık problemi yaşamış hekimdir. sağlık problemi yaşamak ayıpsa amcanız hastaneye giderek ayıp etmiştir. hatta ayıp düellosunu ilk olarak amcanız başlatmış diyebiliriz. amcanıza hiç yakıştıramadım doğrusu.

edit: mide bulantısı bir sağlık problemidir. nedeni her ne olursa olsun.
  • insanlık hali de olabilir. ayrıca her diş hekimi diş çekecek diye bir zorunluluk yok.
  • kendi bokunu görünce midesi kalkan, ağzındaki yaraya baksa bayılacak insanlara meze olmasıdır üzücü olan.

'insanlık hali' diye bir şey vardı eskiden.

edit: sordunuz mu, belki hamiledir, hm?
  • bak bak müneccimler hemen de koymuş teşhisi. insanlık haliymiş. ister insanlık hali olsun, ister regl, ister hamile, isterse yediğinden zehirlenmiş olsun, o bırakıp gittiği adam masada ağzı açık beklerken aklından geçen şu olacaktır: "hekim hanım ağzımın içine bakarak yüzünü ekşitti, 'midem bulandı diyerek' gitti. acaba ağzım mı koktu, acaba dişlerim çürük diye mi, acaba benim yüzümden mi?"

koy şimdi kendini koltukta bekleyen adamın yerine, dişçinin sıçıp gittiği bok gibi hissetmez misin kendini?

insanlık haliymiş. dişçi korkusunun asıl sebebi dişçinin iğnesi veya testeresi değildir arkadaşım, tepende dikilmiş ağzının içine elini sokan o yabancının verdiği rahatsızlık hissidir. o kişi müdahalenin ortasında "çok midem bulandı" diyerek öylece basıp gidemez, çok istiyorsa "kakam geldi" desin sonra nereye gidiyorsa gitsin.
  • olabilir. çevrenize biraz baksanız yanlış meslek seçen insan sayısı hiç az değil.
    ösym denen nane kaldırılmadığı sürece böyle olacak. bence para için meslek seçilmemeli.
  • bi de bizim mehmet abi var genel cerrah. adam ameliyatta kalp krizi geçirdi. yerine başkasını sokmadık ayıp olmasın diye....
  • milletçe şöyle bir huyumuz var. dişlerimize gereken önemi göstermiyor; temizliğini ihmal ediyoruz. bunun sonucunda tahmin edemeyeceğiniz kadar kötü kokan ağızlarda çalışmak da diş hekimlerine düşüyor. bazı vakalarda takılan maskelerin bile hiçbir faydasının olmadığını birçok diş hekiminden duydum. hal böyleyken diş hekimlerini suçlamadan önce biraz empati yapılması gerektiğini düşünüyorum. başlıkta bahsi geçen hekimin midesi hastanın ağız kokusu yüzünden bulanmıştır demiyorum. yukarıda başka yazarların da ifade ettiği gibi mide bulantısına sebep olabilecek hastalık, hamilelik gibi durumlar da göz önüne alındığında mazur görülebilecek hekimdir.
  • o kadar nazikse işletme okusaydı.
    yok kardeşim midesi bulanamaz. hekim ameliyat ortasında bağırsaklar açılınca ööyk midem bulandı gideyim diyemez. yukarıda birisi kalp krizi geçirse demiş eyvallah ona zaten kimse bir şey demez.ama mide bulantısının yarısı psikolojik, görüntüden ve kokudan kendini gaza getirerek mideni bulandırabilirsin bile. aldığı eğitim sırasında bunu fark edip bu mesleğe devam etmemeyi seçmeliydi. ben onun yerinde olsam öyle yapardım, ya da amcayı o halde bıraktığım gün istifa ederdim.
    herkes işini iyi yapsın, kimse kimsenin arkasını toplamak zorunda değil.
  • adamın ağzı leş gibi kokuyordur..
    ölü hayvan gibi..
    iltihap falan da olabilir..
    o da bonusu olmuştur..