*

şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: french kiss)
  (bkz: dis cektirmek)
 • argoda öpü$mek.
 • her cesaret sahigi çocugun hayatinda en az bir kere yaptigi eylem. süt dislerini dökme çaglarinda elinle bakarsin bir disin sallaniyor. onun oynarsind a oynarsin , sallarsin da sallarsin en sonunda elinde kalir. agzin yüzün kan dolar ama garip bir zevki vardir.
 • sıradan bir imalat atölyesinde kullanıldığı zaman bir deliğin içini veya bir silindirin dışını gerekli işlemlerle vida haline getirmek anlanır.
  (bkz: usta bu deliklere m16 diş çekilecek)
 • argoda oral seks.
 • bir dişe yapılması gereken en son şeydir.20lik değilse çekme/çektirme yazık olur.(bkz: dişçiden nasihatlar)
 • çocuklukta dökülen süt dişleri için kendi kendimize yaptığımız eylem. genellikle ip bağlanarak çekilmesi söylense de, ben hiç çekinmem ayna karşısına geçip kendim çekerdim sallanan dişlerimi.
 • az sonra gerçekleştireceğim eylem. yeğen dişi çekmek üzereyim, gülmekten yapabilecek miyim bilmiyorum.

  5 dakika sonrası; evet olmadı. zira zormuş efendim. yeğen hem ağlamaklı sesler çıkartıyor, hem de gülüyor. elimin gücü kalmadı efendim gülmekten. artık yutarsın, totondan çıkar dedik. bakalım.
 • hala daha güçle bagdastiriliyor. böyle zanneden adama sen ne kadar bu is teknik isi desen de bos. yapacaksin anesteziyi, vereceksin "kerpeteni" eline, allah ne verdiyse buyur çek diyeceksin- bakalim çekebiliyor mu? ha çekmesine çeker, ama mühim olan disin etrafindaki kemige zarar vermeden minimal travmayla o isi kotarmaktir. elevatör denilen tornavida benzeri aletle dis iyice hareketlendirildikten sonra, isin küçük kismi kerpetene*birakilr. yanisi, bu is kuvvete degil onu dogru sekilde uygulamaya bakar.

  peki ben bu konuda neden gerildim, neden gerginim? geçen odaya dis agrisiyla "dalan" hasta, benim de duyacagim bi sekilde yanindakine dönerek, münasebetsizce "bu mu çekecek disimi?" demis bulundu. o noktadan sonra malum cümbüs basladi. bayan dis hekimleri söyle de böyle de, bilmem ne. hayir ufak tefek bir tip de degilim. allah boyuma posuma bakmis çok sükür, ama minyon olsam nolur? bakiyorsun fakültenin yüzde 80'i bayan. narin baaayanlarimiz ellerinin hamuruyla dantel isler gibi dolgu islemeli tabii ki. dis çekmek erkek isi. herkes o dangoz gibi dandun söylemese de, yüzlerdeki ifadeden anliyorsun o yapamaz "bu" hissiyatini. ulan sen yaklasik 20 sene oku, hem de köpekler gibi oku, öyle yan gel yat osman degil. fakülte sana yetkinlik belgeni versin, hala allahin mallarina laf anlatmakla ugras dur. ama para aliyon, isin ne de mi ana rahmi terkleri sen adam edeceksin

  ha böyle tiplerin disini bir güzel çekip eline verince (bkz: eline vermek) nasil koydum çocugu hissiyati doguyor inceden, o güzel bi. yoksa muamele bu olunca çekilir is degil cidden
 • ilk diş çekiminin ardından kendinizi cerrah gibi hissetmenize sebep olan,hasta için üzülürken yapılan işin verdiği hazla mutluluktan uçmanızı sağlayan işlem