şükela:  tümü | bugün
 • çekilecek diş azı dişi ise ve kerpetenle tutulamayacak kadar çürümüşse;önce tornavida benzeri bir aletle tutulacak yeri dışarı çıkana kadar kanırtılır,daha sonra dişçinin,dişi tek seferde çekebilmesi için yeterince güçlü olması ümit edilir,arkaay yaslanır gözler kapanır,kendinizi ne kadar kasarsanız canınız da orantılı olarak yanar,diş çene kemiğinden sökülürken katırttt diye akla zarar bir ses çıkarır..

  -evet yavrum yaslan arkana..(allahım ne kadar soğuk kanlıyım)
  -ne oldu doktor bey çekilecek mi diş?(yok yok dolgudur,çekmez ki heh)
  -şimdi sakin ol evladım tamam mı,kasma kendini(off işimi çok seviyorum,marathon man filminide izledim)
  -eheh sakinim canım tabi hem ne ki(sittir yaraa yedik)
 • green eyed: çok acır mı?
  dişçi: bahçeden gül koparmıyoruz!!
  green eyed: ?!?
 • eskiden insanin odunu kopartan bir aktiviteyken, koltuga oturduktan 10-15 dakika icerisinde hallolup biten, neredeyse ho$ bile denilebilecek ( mazo$ist mi? ben mi? hadi canim siz de!) bir deneyime donu$mu$ bir olaydir. ya di$ hekimligi cok ilerledi, ya biz buyuduk...

  bir de, tum di$ hekimlerinde diger hekimlerde oldugu gibi kotu bir$eyle eglenerek onu hafifletebilme fikri geli$kin galiba, "bu di$ filmi tamamlami$, allah sana uzun omurler versin abicim, nihohaha* " $eklinde bir yakla$imi aciklamak icin ba$ka bir$ey akla gelmiyor cunku.
 • an itibari ile ağızımın içinin kan dolu olmasına sebebiyet veren hadise. çekilen güçlü bir azı dişi ise , operasyonun üzerinden yaklaşık bir saat geçmesine rağmen yaradaki kanamanın durmadığı , iki de bir kan dolu tükürmeye sebebiyet verdiği şahsımca gözlemlenmiştir. ilk diş çektirme deneyimim olmasına rağmen operasyonun tamamen acısız ve ağrısız geçmesi bu nacishane bünyeyi fazlasıyla şaşırtmaya yetmiştir. ancak o koca koca aletlerin ağıza gitmesi , dişe temas etmesi , katur kutur ses çıkartması gerçekten de katlanması zor kısımlardandır. dişçinin de çekme işlemine ' ya allah, bismillah ' sözleriyle başlaması hastayı oha noluyo lan düşüncesiyle başlayıp ' hassiktir falan oldum ' repliğiyle biten kişisel bir diyoloğa sürüklemektedir. ama aynı dişçinin işini mükemmel yaptığını gördükten sonra 'helal olsun' demek boynumuzun borcudur. unutmayalım , dişleri fırçalayalım , fırçalamayanları uyaralım. süt içip süt içirelim.hatta sabah , öğlen, akşam her yemekten sonra aşağı yukarı , yukarı aşağı yapalım. diş fırçalamayan insan modeline dönüşmeyelim.
 • altı yedi yaşına kadar karşılığında diş perisinden para alırken belli bir yaştan sonra karşılığında diş hekimine para vermek zorunda olduğunuz eylem.
 • (bkz: dentistanbul)
 • yeditepe üniversitesi diş hekimliği fakültesinde yaptırılmaması gereken hadise.
 • beni çok korkutan ve yaklaşık 1 saat sonra yapmak zorunda olduğum şey. bazen ağrı sızı olmasa da röntgende direk diğer dişlerin üzerine doğru hareket ettiğini gördüğünüz 20 yaş dişini de çektirmek lazım maalesef.
 • uykusuz bırakacak, uyunabilen ufak bir zaman aralığında da doktorun ağzınıza iğneler sapladığı kabuslar görmenize neden olacak kadar olmasa da kesinlikle korkunç bir işlem. gözleri kapatmak ve herşey bitene kadar açmamak, o alet edevatı görmemek çok şart.