239 entry daha
  • abart amk açık kalp ameliyatı oldun da içerde neşter unuttular sanki
  • içeride parça kalırsa başlayacak iltihaplanmanedeniyle çene altınızın obez birisinin gıdısı gibi olacağı, hastanede morfin yiyeceğiniz, çenenize dren takılmasına sebep olacak kolay, acısız ama sorunlu olabilecek operasyon.
    biraz acılı ama kanal tedavisi favorim. çektirmeyin en iyisi.
  • on sene önce arka azı dişlerimden birine kanal tedavisi uygulandı. bayağı ağrı yapan bir dişti. ben çek kurtulayım deyince dişçim kanal yapalım bi on sene daha kullan demişti. yaz sonuna doğru bu dişim kırıldı böyle yarım yamalak bir şey kaldı.

şubat sonu gibi dişimin olduğu tarafta ağrı başladı. ben kırık diş ağrı yapıyor diye düşündüm. tam dişçiye gidecektim ki pandemi süreci başladı.

bu sabah gittiğimde dişçi ağrı yapan arkadaki diş epey bi içten çürümüş gibi kanala başlayalım umut yoksa çekeriz dedi.

birtakım oyma işlerinden sonra bu diş ölmüş kanal yapsak da ömrü maksimum iki sene olur yine alınması lazım deyince kanalla uğraşmak istemedim yapıştır gitsin dedim. dişçi de iyi bari hazır uyuşmuşken öndeki dişin köklerini de alayım dedi.

eski diş neyse de arkadaki namussuzu çıkarmak için ben deyim 5 siz deyin 6 yere iğne vuruldu. sağa sola ileri geri azıcık tornavida gibi bir şeyle kanırtma falan çıktı ama sağ tarafta diş, damak, yanak, dudak iptal oldu.

sabah dokuzda çektirdiğim dişin uyuşukluğu yeni düzeldi.

dişler önemli. iyi bakın. şikayet olmasa da altı ayda bir dişçiye gidin sorun en hafif düzeydeyken çözülür. dişiniz kurtulur.
97 entry daha
hesabın var mı? giriş yap