şükela:  tümü | bugün
 • dolgu altinda curuk varsa, iltihapin sisip icerde gaz birikintisinin bodddooof diye patlamasi sayesinde olusan hadise.
 • toblerone yerken basınıza gelebilecek igrenclik. disci koltugunda cekeceginiz acıyı düsündükce iciniz bir tuhaf olur. üzerine 1,5 yıl toblerone yemezsiniz. ama dolgu bir daha yapılır kacısı yoktur.
 • dişçi size bu dişin doldurulacak tarafı kalmamış artık der ve her ne hikmetse tekrar doldurur.
  bir hafta sonra o da düşer sonra yine gidersiniz, yine doldurur, yine düşer, yine doldurur, yine düşer, yine doldurur, yine düşer, yine...
 • bu yaz diş fırçalarken başıma gelmiş olay.. yanlız dolgu düştükten sonra dişçiye gidene kadarki zaman şansıma ağrısız ve sızısız geçmişti, ama bu demek değildir ki sizinki de öyle olacak..
 • aynı dişimde 3 kere başıma gelmiş olay.her seferinde dişimden biraz daha fazla parça kaybettiğimden sonunda dişin neredeyse sadece kökü üstüne dolgu yapılmak zorunda kalındı.düşen dolgu birde ön dişse hiçbirşey yiyip içemezsiniz hatta ağzınıza hava girse ağrıtır.dolgu altında çürük varsa ve birde ilerlemişse yeni dolgu kanal tedavisine kadar gidebilir.
 • bu olay sonrasında fındık fıstık yendiğinde, dil ucu dişin oyuğuna dalıp dakikalarca enkaz kaldırma çalışması yapar.
 • leblebi şekeri, tam patlamamış mısır taneciği, kıtır simit gibi şeyler yediğimde başıma gelmiş hadisedir. yalnız sonuncusu (simitli olan) kırılınca dişin okkalı bir parçasını da götürünce kaplamadan kaçış kalmadı.
 • camız gibi sakız çiğnerken falan gerçekleşiyorsa oh olsun diyeceğim bir durumdur.
  fakat durup dururken insanın başına gelmesi ne acıdır, ne acıtır. sakızdan mumdan falan geçici dolgu yapmak gerekebilir, ertesi gün dişçiye gidilecektir tabii ama öncesinde diyorum. dil takılır durmadan oluşan boşluğa. ooyyy.. bir de o kısma orlon ip sürdüğümüzü farzedelim, ya da saten bir kumaş. aaaaayyy..
  her insanın başına en az bir kere gelir galiba. çok pistir be.
 • ister amalgam olsun ister ışın dolgu mutlaka düşüyo bunlar. ömürlük değil yani. hemen yeniden yaptırmazsan da diş gittikçe ufalıyo, sonra bir bakıyosun dişin yerinde yeller esiyo. hayır kendimden biliyorum.
 • dün akşam rakı içelim bi kafa dağıtalım derken başıma geldi. kızarmış ekmekten taş çıktı sandım sdlfkjsdlkfjsdkljsdlk. 10 sn kadar sonra lan sikerim öyle taş mı olur deyip inceleme isteğine gark oldum. bi baktım çok tanıdık bi sima sdlfkjsdk. şimdi o tarafa giden en ufak bişi içince vızır vızır sızlıyorum. çiğnemeye hiç niyetlenmiyorum zaten. sevgili dentistanbul'u aradım, en acilinden randevu istedim. "benden para isteyip deli etmezler di mi?" dedim. "aynı dişse istemezler." dedi? sdlkfjsdk. neyse merakla bekliyorum öğle olmasını. endişem, zaten çok minimal bi bölgenin üstüne tutturulan dolgunun altında çürük olması ve dişin kanala gitmesi hatta dişin komple götümde patlayıp çekilmesi. sonra nasıl doktoru gırtlaklamamak için kendimi tutabilirim bilmiyorum. zaten korkuyom sdlkfjsdljk korku tüneli olcak şimdi beşiktaş'tan altunizade'ye uzanan yol. bekar olmanın en çok koyduğu anlardan biri.