şükela:  tümü | bugün
  • en kolay kısmı dikişlerin alınmasıdır. dikişler, hiç acı çekmeden çıkarılır.
  • yirmilik dişlerin cerrahi operasyonla alınması sonucu yapılmak zorunda kalınan eylem.

iki yirmilik dişimi bu şekilde aldırdım ve ikisinde de saçma salak bir psikolojiye girdim. ağzımı biraz fazla açarsam dikişler kopacak gibi hissettim. 3-4 gün mehmet ali aydınlar modunda dolaştım.

'ınni kırnım ıcıktı'
    'bıbı ışığı kıpır mısın' vs vs..
  • dikiş atıldığı gün yüzünüzde görünürde bir sıkıntı yoktur. bu günün akşamında diş etinizde bir miktar kanama olabilir. durmayacak bu vallaha dikişi patlattım, diye düşünebilirsiniz* ama panik yapmayın bu normal bir şey*. müdahale etmeyin, duruyor kendiliğinden. uzun süre durmazsa hastaneye gidin tabi.

ikinci gün eşkaliniz değişmiş, verdiği fiziksel acıdan dolayı gülümsemekten bile soğumuşsunuzdur. kahvaltı bile yapamadım ben. akşamına da ateşim çıktı...

aynayla uyuduğunuzdan, üçüncü günün sabahında hemen yüzünüze bakarsınız.
    - eh biraz inmiş gibi. aaa... he iyi ağzımı açabiliyorum.
    gece 2 sularında inanılmaz bir ağrıyla uyanabilirsiniz. benim ağrı kesicim günde yalnızca 1 kere alındığı için içemedim o saatte. şimdi öylece uyumaya çalıştığım anlar aklıma geldi ve duygulandım.

dördüncü gün, güzel günlerin başlangıcı. tebrikler hayattasınız. yüzünüzdeki şişlik büyük oranda inmiş. hadi gidip en sevdiğiniz yemeği artık korkmadan yiyin.