şükela:  tümü | bugün
  • günde 0 kez diş fırçalayan ve ağzında 3 kırık diş, 2 dolgu, 2 kanal olan biri olarak kamuoyunu yanıltanlar hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmama neden olan tespit.
  • tecrübe edip onayladığım durum. dişlerim çok oyuntulu, ona bağlıyorum ben ama bu diş fırçalama teşviklerinin de kapitalist sisteme hizmet hedelerinden biri olup olmadığını düşünmüyor değilim. koskoca bir endüstri; ipi, suyu, macunu, fırçası... bir ara ağız sularından kullanıyordum tartarı önlemek için. altı ay kullanmadım, dişlerim hayatım boyunca hiç olmadığı kadar tartarlandı. tabii ki kestim. birkaç yerde okuduğum yazıda da sık diş fırçalamanın, ağzın florasını bozduğuna dair bir şeylerden bahsediliyordu. hayırlısı bakalım.
  • dis fircalamak en onemli kisisel bakimlardan biridir. ancak dis macunu secimine dikkat etmek oldukca onemli, piyasadaki bircok bilindik marka parlatici etkisini mermer tozu ilavesiyle almaktadir.bu hususa da bir hayli dikkat etmek gerek.
  • ırsi konudur kendisi. ayrıca fırçalamayı bilmekte gerekiyor. tahta cilalarmış gibi fırçalayıp bırakırsan iki gün sonra o dişleri eline alırsın. bide dolgu istemiyorsan ve dişlerin çok sıkışıksa diş ipi şart..
  • ne aralıklarla diş fırçaladığından emin olmamakla birlikte bol çay kahve ve sigara içen biri olmama rağmen dişlerinde sıfır çürük sıfır dolgu olan biri olarak kesinlikle katıldığım tespittir
    edit: ne pismişim lan ben. şuan düzenli olarak fırçalıyorum ve hala dişlerin beyaz olması hariç bi faydasını görmedim ama fırçalayın temizlik iyidir.
  • bu teze ne kadar inansam da tavşan dişlerimin uçları saydamlaştıkça günde 2'den 3'e çıkardım.ama yine de bir halta yaramıyor sözlük demedi demeyin.
  • doğru olmayan önermedir. diş fırçalamanın temel amacı diş ve dişeti yüzeyinde bakteri kolonizasyonunu engellemektir. ağız içi florası olarak tanımlanan bakteri topluluğa ciddi manada patojen bakteri türlerini içermektedir. 2 gün ağızdan beslenmeyi bırakırsanız ağzınızı beyaz bir tabakanın kapladığını görürsünüz ki bu candida denen mantarın oluşturduğu olaydır. biz yemek yiyerek, su içerek devamlı ağız içi akım oluşturduğumuz için bu bakteriler hastalık yapıcı yoğunluğa ulaşamıyorlar. dişlerde ise bakterilerin bu akımdan saklanacağı tonla yer vardır. diş araları, diş-dişeti arası, diş taşı altı vs. dişleri sadece fırca ile bile fırçalasak bu kolonizasyonu engellemiş oluruz.
  • evet buna rağmen diş çürüyebilir. biliyorsunuz göte kısmet çıktıysa yarrak bağdat'tan gelirmiş. ancak dişlerinizi fırçalayın, fırçalayın ki ağzınız ayakkabı içi gibi kokmasın.

temizlik güzeldir.
  • valla bu başlığa açan kişi ki büyük ihtimalle erkektir kişisel bakımına ne kadar önem verdiğini gösterir. kardeşim mal mısın nasıl olsa ölcez yaşamanın ne anlamı var demekten bir farkı yoktur bunun
  • fircalamanin yani sira dis ipi de kullanmaniz gerekir tek basina fircalamak curumeyi onlemez cunku.
    beyazlamasi icin de kaliteli bir dis macunu, gunde 2 kez 2ser dakika fircalama, cay sigara ictikten sonra ya da birseyler yedikten sonra en azindan agzi su ile calkalamak bile ise yarar.
    biraz da genetiginizin iyii olmasi lazim...