şükela:  tümü | bugün
  • arka disleri fircalayayim derken fircanin sapinin kucuk dile fazla yaklasmasi sonucu midenin agza gelmesidir. daha cok tok karnina dis fircalarken olur, igrenctir. agzinizdaki butun macunlu suyu lavaboya tukurup, kusmamak icin kan ter icinde verdiginiz mucadeleyi aynadan seyredersiniz. midenizi bastirdiktan sonra toparlanip arka disleri fircalamaya -damaga degmemeye daha bir ozen gostererek- devam edersiniz.

(bkz: öğürmek)
  • ozellikle sabah kalkıldığında diş fırçalarken ortaya çıkan bir fenomen. illa ağzınızın en arka noktalarını fırçalama niyetindeyseniz bu işi fırçalama işleminin en sonuna bırakmanız tavsiye edilir. ziya, ogurme işlemi gerçekleştiğinde durumu kurtarmak için ağzınızdaki tüm macunu boşaltmak zorunda kalma ve fırçalama işlemi sonuca ulaşmadan fırçadaki macunu tazelemek zorunda kalma tehlikesi söz konusudur.
  • agiz kokusunu engellemek icin dilinizi de fircalarsaniz oluyor.
  • akşamdan kalınma durumu söz konusuysa saç baş dağınık, gözler kan çanağı ve de ağız köpürmüş bir vaziyette öğürmek insanda dehşet hissi uyandırır, korkutur sabah sabah..
  • dandik diş macunları kullananlarda görülebilen eylem. tadı çamaşır suyuna benzeyenleri bilirim. hayır çamaşır suyu içmedim, ama kokusundan tahmin ediyorum..
  • (bkz: gag reflex)
  • beni cok yoran sey. bir cozum de bulamadim ogurup duruyorum, her seferinde kusmama mucadelesi veriyorum.
  • bunun birde dişçideyken sürekli öğüreni vardır ki en son dişçi amca bildiğin tokadı savuracaktı sinirinden. bir dolduyu 2 saate yapınca adam artık. yapcak birşey yok. eldeki bu.
  • yalnızca dis fırçasını dilime sürdüğüm zaman başıma gelen.