şükela:  tümü | bugün
 • doğruluğunun sağlamasını yapmak için sadece yaşamak yeterli olandır.
 • yalandır, ağzını açıp iki kelime edebiliyorsan. fakat bu iki kelimeyi öğrenebilmek zaten işin özü. yoksa muhteşem cvler, linkedin adresleri vs. anca böyle uğraşır durursun.
 • dış görünüşün her şey olduğu görüşünü destekleyenlerin gerçek olduğunu düşündüğü iddia.

  zekâ güzellemeleri yapacak değilim, iç güzelliği övecek değilim, "her şey içimizde" geyiğine hiç girmeyeceğim. ama kişi, işi kendinden bilirse, çevresindeki dünyayı değiştirmeye de kendinden başlar. çevren (cinsiyet ayrımı yapmaksızın) dış güzelliğe önem veren dallamalardan oluşuyorsa, sen "lanet olsun atom fiziğine, ben de dış görünüşçü olujamm xd" diyemezsin. daha doğrusu dersin, ama sonrasında "her şey dış görünüş üzerine :'(" diye yaptığın eleştirinin bir anlamı kalmaz. o savı "gerçek" olarak kabul ettiğin anda onlardan bir farkın olmaz. aynı mantığa sahip bir muhalifin "tamam o zaman ben de ak partiliyim, hüloğ?" diye fikrini değiştirmesi normal olur muydu?

  inadına dış görünüşün tek etmen oluşunu reddetmek lazım. tekrar vurgulamak istiyorum: bu konuda duyar kasmaya gerek yok. dış görünüş hiçbir şekilde önemsenmeyecek bir etmen de değildir, kesinlikle önemsiz değildir. ama en önemli şey, hatta tek önemli şey değildir. işin kolayına kaçıp, "dünya beni böyle yaptı ekrem :(" diye dış görünüşe tapınmak yerine, dengeyi tutturmak lazım.
 • mesnetsiz bir iddia. insan görünüşü ile karşılanır kişiliği ile uğurlanırmış, bu yüzden dış görünüş her şey değildir.
 • başka bir başlıkta söylemiştim tekrar söylüyorum dış görünüş önemli değildir buna örnek olarak scarlet jhonson un kopyası bir kızın evlendiği ve dış görünüşü sünger bob olan evet bildiğiniz fiziğiyle sünger bob'u andıran kare formdaki iş arkadaşımdır.
 • kendinize itiraf ettiğinizde rahatlayacağınız gerçek!
  geçin iç güzelliği ayaklarını bi zahmet!
 • çok çok doğrudur. mesela seyehat engeli olmayan genç bayan işe alınacağı zaman tipsiz, bakımsız biri hemen elenir. iş dünyası için beklenen giyim tarzı, tip vardır.

  örnek:
  https://www.flickr.com/photos/29338792@n03
 • zeki demirkubuz gibi film
  yapabiliyosan, angela merkel gibi ülke yönetebiliyosan, messi gibi futbol oynayabiliyosan, uğur yücel gibi oyuncuysan boşver tipi falan.
hesabın var mı? giriş yap