şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ilginç bir durum. açıklamak son derece zor.
 • hem tümleç* hem de hesap hatası içeren tespit.

  tümleç hatası:
  belirtili nesne akp değil rte olmalı.

  hesap hatası:
  rte'nin 2002'den 2012'ye dış güçlerle beraber hareket ederek geldiği dikkate alınır da ona göre hesap yapılırsa, doğru zaman aralığı 5 yıl olmalı.

  neden 2012?
  zira, rte'den haz etmeyen tsk'nin, abdullah gül'ün cb olduğu 2007 yılına kadar dış güçlerle beraber hareket ederek rte'yi bertaraf etme ihtimali bulunmaktaydı (bkz: düşmanımın düşmanı dostumdur). 2007 - 2012 yılları arasında dış güçlerle beraber hareket ederek rakibini saf dışı bırakan ise, beklenmedik şekilde, diğer taraf oldu (ara: ergenekon balyoz). sonuç olarak, rte'nin dış güçler ile ayrı düştüğü yıllar 2012 ve sonrasına tekabül eder.
 • neden devirsinler ki?
  kendi kendine yetebilen ender ülkelerden biriyken, et ithal eden, saman ithal eden, buğday ithal eden bir ülke haline geldik.
  şimdi siz dış güçler olsanız akp'yi devirmek ister misiniz?
 • öyle bir amaçları olmadığındandır.

  zaten niye olsundur? dış güçler dediğiniz kitle, sizi bir güzel sağıp, sütünüzü içip, kalan sütten peynir yapıp, omletlerinde kullanmıyor mudur?

  ürettiği yüksek teknoloji ürünleri, bunu tut teknolojisi vasıtasıyla yurdunuzun insanına kakalamakta bir sorun mu yaşıyordur? kırılgan ekonominizi, kendi para birimlerinin çiftliği haline getirip, bir aşağı bir yukarı oynatıp, keriz silkelemekten vazgeçmeleri için bir sebep mi vardır?

  evet, soru basit; neden sizi devirmek istesinlerdir? gayet kullanışlı bir oyuncağı kırmak, altın yumurtlayan tavuğu kesmek, kimin, ne işine yarayacaktır?

  ha, antrparantez, bütün bunlar, günün birinde ülkenizdeki iktidarı alaşağı etmek istemeyecekleri anlamına gelmezdir. siz bu derece bağımlı olmaya devam ettikçe, kendi kaderinizi tayin hakkınızı hiçbir zaman kullanamayacaksınızdır.

  edit piaf: imla, dilbilgisi, kıl, tüy, yün, orlon, trikotaj.
 • akp'yi değil milletimizin iradesini deviremiyorlar bizi mısır gibi suud'lar gibi köy devleti yapamayacaklar.
 • katılmadığım tespit.

  bu ülkenin temel dinamiklerini çatırdatabilecek daha elverişli bir aparat daha bulamayacak iken neden bunu yapmak istesinler ki?