şükela:  tümü | bugün soru sor
  • son 15 gündür sosyal medyada en çok paylaşılan söz.
    lan kusacağım artık..

ne çok seviyoruz hayali kahraman yaratıp ona inanmaya..
  • evıncırs infiniti vor filminde sıpaydeyin ağzından çıkan ifade.

dış güçler = thanos
  • dün akp'li biri ile konuşurken kendisinin sarf ettiği söz.
    üretim bitti diyorum, türkiye dünya'da üçüncülüğe yükseldi diyor.
    dolar euro yükseliyor diyorum tl değersizleşiyor? "hep amerika'nın zıkkımı, nalet olsun onlara, ama hepsi geçecek orta doğuda da petrol bedavaydı şimdi sömürge" diyor.
    muharrem ince'yi dinsiz ve abdestsiz olarak tanımlıyor. çok akp'li gördüm, böylesini görmedim.
  • her toplum hakettiği gibi yaşar. artık üzülmüyorum bu insanlara, yorum bile yapmak istemiyorum. akıllı insanlar bu kriz döneminde kazandığı kadar harcayıp tasarruf yapar. dış güçlerin oyunu diyenler doğal seleksiyona uğrar. maalesef bu toplum yaşayarak öğrenecek, medeniyette level atlamak diye birşey yok. atatürk'ün bize biçtiği medeniyet elbisesi çok bol geldi.
  • peki, dış güçler oyun oynamaktan niye vazgeçecek, onu da bi açıklayın da rahatlayalım.
  • hazır dış güçler demişken bakalım dış güçler hakkında reisimiz ne demiş dış güçler
  • keşke biz de başkaları için dış güç olabilsek dediğim söylem.

niye olamıyoruz ya? çok ahlakliyiz galiba.
  • dün has bir aktrolle konuşurken, dedimki 700.000 param vardı 6 ayda 1.200.000 oldu kur farkından. abi niye bize tüyo vermedin, ev almak için kredi bakıyorum, bu sırada ikinci ev, bende girerdim dedi. yav senin neyine dolarla işin olmaz, sen alınteriyle alacaksın ki makbule geçecek dedim. kızardı bozardı. vallahi ben de borç bulup girerdim dedi tekrar. bunlar böyle. aylık 2500 lira maaş ve iki çocukla ikinci ev alma derdi olan, vatandaş.

not: öyle bi param yok, kiradayım, bir trolleme vakası. bu sırada 3 kere sordu, o kadar artmaz diye, al sat yaptım dedim, yanlış anlaşılmasın
  • dışarıya bakmaktan önümüzü görmez olduk. bırakalım bu safsatayı da kendimize çeki düzen verelim. dış güçlerin hiç işi gücü yok varsa yoksa bizimle uğraşıyorlar sanki. aslında psikolojide bunların birkaç tanımı var;
    (bkz: bahane bulma(mantığa bürüme))
    (bkz: yön değiştirme)
    (bkz: yansıtma)