• her toplum hakettiği gibi yaşar. artık üzülmüyorum bu insanlara, yorum bile yapmak istemiyorum. akıllı insanlar bu kriz döneminde kazandığı kadar harcayıp tasarruf yapar. dış güçlerin oyunu diyenler doğal seleksiyona uğrar. maalesef bu toplum yaşayarak öğrenecek, medeniyette level atlamak diye birşey yok. atatürk'ün bize biçtiği medeniyet elbisesi çok bol geldi.
  • dün şirkette ki idari kadro oturup bir toplantı yaptık. şirket danışmanlarının da katıldığı bu geniş kapsamlı toplantının konusu " kriz" idi. ekonomiden falan pek anlamam ama toplantıda konuşulanlardan ve ortaya koyulan verilerden anladığım şu derinleşerek devam edecek olan ve yaklaşık 1.5 yıl etkileri sürecek olan bir krizin başlangıcındayız. a-b-c planları yapıldı en iyi ihtimalle şirket %10 ( ihracat hedeflerini tutturması durumunda) en kötü ihtimalle %60 küçülmeye gidecek. ve bu süreçte ilk üstü çizileceklerden son üstü çizileceklere kadar herkes belirlendi. ve şirketin çaycısından tutunda imalat atölyelerinde ki meydancılara kadar herkesin içinde bulunduğu kadrolara bu durum daha geniş kapsamlı bir toplantı ile iletildi. ve evet bu ilk üstü çizileceklerin arasında ekonomi çok iyi, bunlar dış güçlerin oyunu diyen arkadaşlar da var. iyi olan ekonomi ve dış güçler kendilerini işsiz bırakmak üzere farkında değiller hala.
  • bunu söyleyen akp'lilere erdoğan'ın sözleriyle karşılık verin.

"bizde bir adet var başımıza bir şey geldiği zaman hemen dış güçler ve yabancılar deriz ancak ben buna katılamıyorum"

recep tayyip erdoğan

videosu
  • dün has bir aktrolle konuşurken, dedimki 700.000 param vardı 6 ayda 1.200.000 oldu kur farkından. abi niye bize tüyo vermedin, ev almak için kredi bakıyorum, bu sırada ikinci ev, bende girerdim dedi. yav senin neyine dolarla işin olmaz, sen alınteriyle alacaksın ki makbule geçecek dedim. kızardı bozardı. vallahi ben de borç bulup girerdim dedi tekrar. bunlar böyle. aylık 2500 lira maaş ve iki çocukla ikinci ev alma derdi olan, vatandaş.

not: öyle bi param yok, kiradayım, bir trolleme vakası. bu sırada 3 kere sordu, o kadar artmaz diye, al sat yaptım dedim, yanlış anlaşılmasın
  • sana oynanan tek oyun seni her şeye inanacak kadar basiretsiz, analitik zekadan uzak, batıl ve cahil bırakmaları.
  • lan bu dallamaların taptığı da, sevdiği de, kızdığı da, korktuğu da hayal ürünü. bir tek gerçeklere inanmıyorlar.
  • hazır dış güçler demişken bakalım dış güçler hakkında reisimiz ne demiş dış güçler
  • keşke biz de başkaları için dış güç olabilsek dediğim söylem.

niye olamıyoruz ya? çok ahlakliyiz galiba.
  • dışarıya bakmaktan önümüzü görmez olduk. bırakalım bu safsatayı da kendimize çeki düzen verelim. dış güçlerin hiç işi gücü yok varsa yoksa bizimle uğraşıyorlar sanki. aslında psikolojide bunların birkaç tanımı var;
    (bkz: bahane bulma(mantığa bürüme))
    (bkz: yön değiştirme)
    (bkz: yansıtma)
hesabın var mı? giriş yap