şükela:  tümü | bugün
 • insanı ümitsizliğe sevk eden durumdur.

  bilen bilir türkiye vatandaşları yıllardır iç ve dış mihraklarla mücadele etmektedir. iç mihraklar dönemlere göre değişiklik göstermekle birlikte ( bazen komünistler, bazen dinciler, şu anda da cehape zihniyeti ) burada dış mihraklara odaklanmak isterim.

  bakınız dış mihrak dediğimiz şey israil, abd, ingiltere ve yandaşlarıdır. sokaktaki vatandaşa sorsanız % 88,7'si (küsüratlı ehehe) başa gelen kötülüklerin dış güçlerin bizi çekememesinden kaynaklandığından, bunların abd ve israil'in oyunları olduğundan bahseder.

  peki madem abd ve israil üzerimizde bunca gizli (!) oyun oynuyor, bu çok gizli planları köy kahvesindeki hıdır dayı bile nasıl biliyor?

  madem köy kahvesindeki hıdır dayı bile bu gizli oyunları biliyor, bu yüksek farkındalığa rağmen tüm ülke açıkça bildiği bir oyuna göz göre göre nasıl düşüyor?
 • asıl sorulması gereken soru bu dış güçler türkiye'nin neyinden korkuyor da bu kadar oyun kurma gereği duyuyor?

  son zamanlarda kurulduğunu düşündüğüm tek oyun fetö ve marifetleri. ona da bu gücü ve etkiyi her tarafta sen verdin.

  sanırım toplu dua seanslarımızdan çekiniyorlar, bi beddua ederiz görürler günlerini.

  sahi neyden korkuyor bu dış güçler?
  (bkz: #52621695)
 • arkadaş 14 yıldır her halta oyun deniliyor, sonrada o oyunu sözde halkımız bozuyor. çocuk kandırır gibi tüm sorunları dış mihraklar adı altında toplayıp beceriksizliklerini kapatıyorlar. oyun moyun yok arkadaş, uyanın ve kurtulun artık şu hipnozdan. gözünüze baka baka yalan söyleyip vatandaş yalakalığı ile günü kotarıyorlar.
 • 78 milyon insandan bir tatar ramazan çıkmaması kaynaklıdır.
 • belki de dış güçler bizi o kadar da sallamıyordur?