şükela:  tümü | bugün
 • evet, hiçbir şey olmasa da kesinlikle böyle birşey olduğu çok açıktır. her ne kadar trabzonspor'lular inkar etseler de bunlar, nato, max planck, cfr, dünya fikri mülkiyet örgütü, uluslararası anıtlar ve sitler konseyi, stanislav petrov gibi kişi ve oluşumlardır.

  bazıları gibi* neden başlığı açıp nedeni söylemeden geçmeyeceğim, hepsini teker teker açıklayacağım.

  örneğin nato, bunlar utanmadan soğuk savaş döneminde kendine üye ülkelere bir sürü nato caddesi yaptırmış. amacının da, olası sovyetler saldırısında tankların geçişini sağlayacak genişlikte yol gerekliliği olarak belirtmiş ama biz yer miyiz, tabiki yemeyiz. bu yolların trabzonspor'un şampiyonluk yolu olduğu çok açık. plana bak plana, kaç yıl önce yapılmış.

  hele max planck, bu terbiyesiz planck zamanını bularak trabzonspor'a minimum sürede maksimum başarının yollarını göstermiştir.

  mesela cfr, bu utanmaz, arlanmazlar trabzonspor'un transfer yasağı olduğu dönemde gizli toplantılar yaparak illuminati felan filan yani.

  dünya fikri mülkiyet örgütünü geçmemek lazım, ekonomik olarak batmakta olan kulübü kendi altyapısı ve transfer politikasıyla şahlandıran trabzonspor başkanına verdikleri fikirler. ayrıca bu örgütün 1967 yılında kurulmuş olması asla rastlantı olamaz.

  tabi birde uluslararası anıtlar ve sitler konseyi var. ya bunlar ne ayak, anıtlardan anıtlar yüksek kurulu, anıtlar yüksek kurulundan tahkim kuruluna ulaşacağımızı ve tahkim kurulunun maçta tekme manyağı yapılan alexander sörloth'un cezasını bir maça indirdiği gerçeğini saklayabileceklerini mi sanıyorlar?!!!!

  son olarak stanislav petrov var. bu utanmaz da 3. dünya savaşına engel olarak trabzon'un da yok olmasına engel olmuş. dandik adam, zaten sonrasında kendisine haddi bildirilmiştir.

  gençler siz her ne kadar kudursanız da gençliğimiz var, lig takımlarının yaş ortalamasına bakın.

  üzülmeyin, sizin takımlarınız* borçları yüzünden çinlilere, araplara satılırken hala biz dar sokaklarında olacağız trabzon'un.
 • bir de suriye ayağı var. suriye ayağında esedin ingiltere, abd, israil desteği ile türkiye'ye bir tehdit olarak bırakılması ile türkiyenin petrol üzerinden talep ettiği hakkın verilmemesi ayrıca türkiye'nin yapmış olduğu antlaşmanın sekteye uğraması sonucunda türkiye ile barzani'nin anlaşıp bu petrolü birlikte yönetme kararlılığını ortaya koydu.

  işte her şey türkiye ile barzani'nin anlaşması sonucunda hissedilmeye başlandı. özellikle uzungöl gibi arap sermayesinin bol olduğu yerlerde arap turistlerden çok iyi trabzonspor feedback'leri alan barzani (kısmen bae de var ama çok etkili değiller), yakın çevresine trabzonspor'u destekleyeceğinden bahsetti. hatta, uzungöl hayranı olan kayınbiraderine bir seferinde "bize her yer trabzon" diyerek (gülüşüyorlar) durumun ciddiyetini aksettirdi.

  velhasıl kelam, suriye politikasının ülkemize ters tepmesi sonucu (ilk paragraf), barzani tarafından açıkça desteklenen türkiye, trabzonspor sayesinde harika bir stratejik ortaklık yapmış oldu.

  ne diyorduk. trabzon'un t'si, türkiye'nin t'sidir.