şükela:  tümü | bugün soru sor
  • şurada bir adet örneği görülebilir.
    (bkz: #37665417)
    ya da http://i.imgur.com/rronxkz.png

oysa mezun oldukları fakülte tıp fakültesi değil, diş hekimliği fakültesidir...

doğrusu için (bkz: dişçi)

edit: entry'deki

"siz tıpı oyun zannediyorsunuz heralde, alıyoruz elimize aleti kesiyoruz di mi? bizim götümüz kalkık değil paşalar, siz eziksiniz"

cümlesi silinmiş.. sonra da "nerede tıp doktoruna öykünmüşüm ki" denmiş? (screenshot'da görülebilir)
    bunlar komik şeyler.
  • koskoca psikiyatriyi bile kendi bünyesinde barındıran, apayrı bir bir tıbbi alan olması gerektiğini düşünemeyen eğitimcilerin "diş" alanını "oooo, bu çok başka bir şey, buna ayrı fakülte açalım" diye düşünmelerini ele alırsak, haklı bir sanrıdır.
    yersen!
  • (bkz: hangover)
  • tıp fakültesinde okutulan derslerle diş hekimliğinde okutulan derslere biraz göz atılırsa kolayca netleşecek durumdur.zira tıp fakültesinde 6 sene boyunca okutulan dersler diş hekimliğinde çok daha basitçe verilmekte hatta bir kısmı bulunmamaktadır ve ayrıca işleri doktorlara göre hiç de zor değildir siz malpracticeden kaç tane dava açılan diş hekimi duydunuz allah aşkına..
  • recete yazan, anestezi veren,diş ameliyati yapan , birden cok hastaligi tedavi eden avukatlarin kendini tıp doktoru sanmasi durumudur. bilader siz muhendissiniz doktor degil. titreyin kendinize gelin.
  • (bkz: #30650221)
  • tip derslerini yuzeysel olarak almis olmalarinin sonucudur.

derslerin yaninda doktor ukalalığını almayi da ihmal etmemisler.
  • oldukça yanlış bir düşüncedir. çünkü dis hekimleri tıp doktorları gibi temel tıp eğitimi almamaktadırlar. kendileri daha pratik anlamda özel olan diş hekimliği yapmaktadırlar. işte dolgu, köprü, vs. daha benim bilmediğim tonla işlemi daha temel eğitim programı bittiğinde almış oluyorlar. fakat tıp eğitimi temel bölümlerden başlayarak klinik staj bölümlerine uzanan ve internlik eğitimi ile sonlanan başlangıç eğitimini içerir ve bu kadar okumanın yanında girişimsel anlamda daha dünya eksikle mezun olur. temel tıp eğitimi bittiğinde doktor tek başına acil servisi çekip çevirebilecek acil hastalıkları tanıyıp tedavi edecek ya da sevk edecek potansiyel ile mezun olur ama bir diş hekimi bunları yapamaz. ayrıca tıp fakültesi mezunu bir doktor tus sınavında bir bölüm kazandığında bir kaç bölüm hariç nereye düştüm la ben demez. zaten önceden stajını aldığı bölüm olduğundan aşinadır bunların üzerine üst ihtisasını tamamlar. ikisi doktor yetiştiren bölümler olsalardı zaten tıp fakültesinde okurdu diş hekimleri de. üst lisans olarak diş hekimliği okurlardı. ama işte onlar temel tıp bilgisini almış insan yani doktor değildir diş hekimidirler ve asla da bu saçma gocunmaya girmesinler. herkesin mesleği güzeldir yeter ki layıkı ile yapın ve sevdiğiniz işi yapın.

edit: uyarilar icin tesekkurler yanlis yazmisim duzelttim.
  • (bkz: diş doktoru)
  • doğru bir sanmadır. tıbbi tedavi uygulayan adam doktordur. net.