şükela:  tümü | bugün
88 entry daha
  • devlet hastaneleri ne zaman tedavilere başlayacaklar, bilgisi olan var mı? özel klinikler cep yakıyor.
  • özel klinikte bulaşmayan covid-19 devlet hastanesinde mi bulaşıyor? sen şuna sağlık için ödenek yok desene.
  • e normal elbette. dakikalarca ağız burun açık beklendiği için ve yapılan müdahalelerle ortaya saçılmış aerosol denizi nedeniyle zaten durumu acil olan hastaların tedavi talebi olmalı.
    yani şu ortamda, diş hekimi gel dese gitmem. nasıl bir akıl tutulması yaşanıyor anlamıyorum.
    ayrıca kamuda çalışan diş hekimleri filyasyonun en önemli ve aktif elemanları oldu.
  • merhaba ben diş hekimiyim. fakülte hastanelerine gidebilirsiniz. ağız diş sağlığı merkezlerindeki diş hekimleri filyasyona görevlendirildiler. hekim kalmadı o yüzden. kalan hekimler yalnız acil tedavi yapabiliyor (zaman-hasta ilişkisi yüzünden). acil olmayan bir işiniz varsa bu dönemde biraz sabretmek hem milletimiz adına hem kendiniz adına daha mantıklı.
  • üniversite hastanesinde filyasyona gönderilmeyen yarı sayıda hekimle acil dışında da hasta bakmaya çalışıyoruz ama hasta sayısını çok kısıtlı tutmak zorundayız hem sterilizasyon hem hekim eksikliğinden. ha bana göre acil olmayan işlem için diş hastanesine gitmek pandemi zamanında hiç akıl karı bir şey değil hasta açısından, senden yarım saat önceki adamın ağzındaki tükürükler aerosol halinde havada asılı duruyor yani öyle düşün. ben n95 üstüne cerrahi maskeyle hasta bakarım bir şey olmaz da hasta ağzı açık burnu açık direkt risk altında.