şükela:  tümü | bugün soru sor
  • akp sakarya milletvekili ali ihsan yavuz beyanı.
    batılıların insanları kolay yönetebilmek için florür kullandığını söyleyen akp sakarya milletvekili ali ihsan yavuz, “diş macununun içindeki florür insan beynini etkiliyor. böylece yönetmek daha kolay oluyor. müslüman bu işlere gelmiyor” dedi.

akp sakarya milletvekili ali ihsan yavuz, batılıların müslümanlar'ı sindirmek için uğraştığını savunarak, bu amaç için de diş macununu kullandıklarını ileri sürdü. diş macununun içindeki florürün, insan beynini etkilediğini ve insanları “koyun gibi yaptığını” öne süren yavuz, konuşmasını doğruladı ve “ben internette dolaşan bir bilgiyi paylaştım. batılıların insanları nasıl sömürdüğünü, koyun gibi yönettiğini anlatmak için bu örneği verdim” dedi.

bir kaynakça olarak : “internette gördüm”

en çok dikkatimi çeken şey ise müslümanların misvak kullanması sayesinde "koyun gibi olmaktan kurtulması" ifadesi. zaytung'a yakışırdı bu haber aslında ama gerçek işte. son zamanların en inandırıcı beyanı bence. ahaha.

ekleme: kaynak

ekleme 2: yukarıda da belirttiğim gibi, işin bilimsel yönüne dair bir yorumum yok, yalnızca müslümanların (özellikle türkiye müslümanlarının) "misvak sayesinde koyun olmaktan kurtulması" ifadesini aşırı komik buldum.

ekleme 3: okuduğunu anlayamayan anlama engelli vatandaşlara: 3. kez yazıyorum, florürün zararı hakkında bir yorumum yok, bok atacağım diye komik oluyorsunuz, zaten yapmadığım bir yorum hakkında "bilimsel olarak doğru, 'internette gördüm' ifadesini eleştir bari, sırf milletvekiline bok atmak için başlık açmışsın" gibi deli saçmalarıyla gelmeyin, eleştirdiğim şey şu:
    "müslümanların misvak sayesinde koyun olmaktan kurtulması".
    hala anlamayan varsa sözlük hesabından çıkış yapsın, seviyenize uygun internet siteleri var.
  • tam bir bilimsel makale konusu.

"diş macunundaki florürün insanı koyunlaştırmasındaki etkisi"
    "fluoride in toothpaste is the effect of human sheeping"

(çok bilimsel olduğumuz için tabi ki google translate ile çeviri yapıyoruz.)
  • tamam florür çok masum değildir ama koyunlaştırmadan önce dünyanın etkisini gösterir. beyinden değilde başka yerden yapılmış bir açıklama.
  • bunlarin entelektuel seviyesi de bu kadar. e koyunu da bunlardan daha iyi kimse taniyamaz.

cok yakinda kendi b*kuyla da kavga eder bunlar.
  • içme suyunu karıştırılan florürün (diş sağlığı için batıda bunu uygulayan ülkeler var) deney hayvanlarında beyin ve kas sistemlerinde hasara neden olduğuna dair bilimsel yayını okumuş olan milletvekilimizin açıklaması

paper'ın linki şu

http://www.mercurioenlaboca.org/…a3b481ae7fcf60.pdf

tabii ki okumamıştır, keşke okusa da söylese. bu arada dişini fırçalamayan türklerin kurt gibi, batılıların koyun gibi olması lazım. bir terslik var bu işte
  • birçok akp'liye mavi ekran verdiren söylem.

koyun dediler koyduk diyenler şimdi kime koyacak ?
  • amariganın, hülümünatinin oyunları hep bunlar. büyük resmi görebilen, dış mihrak uzmanı akp'lilerden birinin alelade beyanı.
  • "şimdi anladınız mı neden hep biz kazanıyoruz?"

şeklinde devam etmesi gereken siyasetçi sözü.
  • demek ki o yüzden kendisini sakarya'da adam yerine koyup selam veren yok. koyun olmuş sakarya...
  • aslında o kadar da sallama bir bilgi değil. florürün epifiz bezini kalsifiye edici özeliği kanıtlandı bildiğim kadarıya. epifiz bezinin kalsifiye olması da melatonin gibi bir takım hormonların daha az salgılanmasına neden oluyor. içme suyuna karıştırılan florür ile ilgili tartışmaları wikipedia sayfasından bulabilirsiniz.

https://en.wikipedia.org/…_fluoridation_controversy

edit: bu entry'i okuyup "florürlü diş macunlarını sadece müslümanlar kullanıyor, öyle mi?" diye mesaj atan insanlar var. göt ile ileri okuma teknikleri böyle bir şey olsa gerek. entry'de en ufak bir din, toplum ya da sosyolojik öğe muhabbeti geçmiyor, adam hala gelmiş bana mal gibi ben "tam da sallama bir bilgi değil" demem üzerinden "müslümanları kontrol ediyorlar diyen milletvekiline tolerans gösteriyorsun" diyor. bir de örnek olarak "patates kızartması da sağlığa zararlı, batı patates kızartması ile müslümanların sağlığını bozuyo" gibi örneklem yapmaya çalışıyor vay arkadaş düşündükçe sinirim bozuluyor. bir ülkedeki yaşayan her kesim mi bu kadar mal olur arkadaş. bir de bana "hatanızın gösterilmesine aşırı reaksiyon probleminiz var, yaşın 16'dan büyükse psikoloğa git" demiş ben muhabbeti bitirmeye çalışınca, teşhisi de koyuyor oturduğu yerden haspam.