şükela:  tümü | bugün
 • vurhan dismihrak'in ailesi
 • koku disarida olan bir takim zararli cereyanlari bir kisim malum ve munferit cevreler araciligiyla guzel yurdumuza sokmaya calisan sozde nifak tohumlarina verilen sozde isim
 • mitralyozden dansöze uzanan yakın geçmişteki önemli adamlarımızın laflarından ki bıktık hepsinsen, vaz geçtik bu dünyadan..
 • devletlerin başına gelen her türlü belada; devlet yetkililerince sorumlusu olduğu söylenen baş rol oyuncusu oluşum, grup, kişi, kurum, kuruluş.
 • türkiye'de kötü giden herşeyin müsebbibi bunlardır.

  başedilemez bir güçtür. ne osmanlı'nın ne türkiye'nin gücü onlarla kıyaslanamaz. kötü amaçlı propagandalar yaparlar, iyi olan şeyleri kötüymüş gibi gösterirler, kendimizden utandırır başkaları gibi olmaya çalışmamıza neden olurlar, bizi yolsuzluklara rüşvete sürüklerler, her taraf güllük gülistanlıkken iç karışıklık çıkartırlar, olmamış işkenceleri katliyamları varmış gibi anlatırlar. bir ülkeye bulaştılar mı kurtulması çok zordur. her ülkeye de musallat olmazlar. bilirler. istese çok büyük olacak ülkelerle uğraşırlar. kimsenin bilmediği gizli doğal kaynakları bilirler.

  velhasıl kelam onlar bir ülkenin kötülüğünü istediği sürece o ülke kötü olur. inşallah ilerde bizim iyiliğimizi isterler.
 • (bkz: ikea)
  (bkz: carrefour)
  (bkz: walmart)
 • ne zamanki devlet yöneticilerinin işine gelmeyen hadiseler olsa dış mihraklar gündeme oturur bir anda. aslında herşey güllük gülistanlıktır, devlet millet ele eledir. ne insan hakları ihlali ne geçim sıkıntısı nede yolsuzluklar vurgunlar olur memlekette. her kimki burda böyle şeyler oluyor der işte o dış mihrakların oyununa gelmiştir. dış güçlerin mihrak olması ise duruma göre değişir örneğin bir başbakanın güçlü devletlerin (dış mihrakların kaynağı gösterilen) liderleriyle kapalı kapılar arkasında görüşüp işbirliği yapması, büyük silah alım ihalelerine imza atması ve ekonomiyi imf ye teslim etmesi dış mihrakların oyununa gelmek değildir. ama bunlara karşı çıkarsanız işte ozaman dış mihraklara uymuş olursunuz ve birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde (bu günler hiç bitmez) böyle oyunlara gelmememiz lazımdır.