şükela:  tümü | bugün soru sor
 • -ne iş yapıyorsun?
  +mihraklık.
  -iç mi, dış mı?
 • "tarihte 16 türk devleti kurulmuştur ve bunların hepsini yine türkler yıkmıştır" diyerek kimliklerini açıklamak istediğim mihraklardır.
  gördüğünüz gibi:
  (bkz: türkün türkten başka dostu yok)
 • 2013 yılında damacana, ördek siken bir ülkeyi hangi dış mihrak bitirmek ister aq ?
 • karmaşadan istifade kaşla göz arasında çıkartılan türk petrol kanunundan en çok yararlanacak olan mihraklar olsa gerek. gayet mantıklı. ortalığı karıştırıyorlar, herkes karmaşaya bakarken hooop kanun çıkartılıyor. kesin onlardır. yoksa acaba israil mi bu dış mihraklar? gerçi onlar da habire ödüller veriyor, tarım yapmak için elli yıllığına topraklarımızı kiralıyor, biz tarım yapalım diye uygun fiyata (?) tohum satıyor, memnunlar bizden, niye karmaşa yaratsınlar?

  "biz bi' bok yedik, doğrudan suçlayacak kimseyi de bulamadık, o yüzden böyle ortaya karışık bir laf edip aradan sıyrılmayı amaçlıyoruz" anlamında bir kalıp sanırım bu.

  -bu olanların arkasında dış mihraklar var!!
  +kim bu dış mihraklar?
  -onlar kendini bilir!
 • buyuk resime bakinca sonunda kim oldugu ortaya cikmistir.

  28 mayıs 2013 taksim gezi parkı direnişi suruyor. londra, g-8 eylemcileri ile karisik. paris nasyonalist cinayet sonucu ayaga kalkti. orda dogu yu biliyorsunuz zaten. brazilya da polis, tasit ucretleri zammini protesto edenleri biberliyor. bulgaristan ve saray bosna direniyor. yunanistan da anarsikler gene ayaklandi, devlet kanalini ele gecirdi. dunya su an cok karisik! dis gucler gene devrede. uzaylilar dunyada istikrar olsun istemiyor. biz birbirimizi yiye duralim, marslilar ordan bize bakip guluyorlar.
 • lan halkı aşağılamak için bundan daha karaktersiz bir kavram yok yeminle. "bütün bunlar dış mihrakların oyunu" demek bizim halk o kadar salak, aptal, gerizekalı ki kendi kendilerine bir tepki veremezler bir eylem yapamazlar, bunları olsa olsa dışarıdan birileri tetikliyordur demektir. halkın özgür iradesini hiçe saymaktır. ama bunu düşünemeyen halkın o %50'lik kısmı bu kavrama iyice inanır ve der ki "dış ülkeler hep bize düşman, herkes bizi yıkmak istiyor. bu nedenle ben en iyisi hökümetimize güveneyim". bir taşla iki kuş. beceriksizliğini dış ülkelere itele hem de seçmen sayını arttır. hem kim nereden bilecek ki. sanki amerika çıkıp "valla biz yapmıyoz lan" diyecek asdasfsaf. hadi diyelim ki çok fantastik şeyler oldu ve ülkeler çıkıp açıklama yaptılar "türkiye üzerinde herhangi bir planımız yok valla billa" diye. o zaman da herhangi bir türk gazetesi veya televizyon kanalı verecek mi bu haberleri?
 • vurhan dismihrak'in ailesi
 • ne zamanki devlet yöneticilerinin işine gelmeyen hadiseler olsa dış mihraklar gündeme oturur bir anda. aslında herşey güllük gülistanlıktır, devlet millet ele eledir. ne insan hakları ihlali ne geçim sıkıntısı nede yolsuzluklar vurgunlar olur memlekette. her kimki burda böyle şeyler oluyor der işte o dış mihrakların oyununa gelmiştir. dış güçlerin mihrak olması ise duruma göre değişir örneğin bir başbakanın güçlü devletlerin (dış mihrakların kaynağı gösterilen) liderleriyle kapalı kapılar arkasında görüşüp işbirliği yapması, büyük silah alım ihalelerine imza atması ve ekonomiyi imf ye teslim etmesi dış mihrakların oyununa gelmek değildir. ama bunlara karşı çıkarsanız işte ozaman dış mihraklara uymuş olursunuz ve birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde (bu günler hiç bitmez) böyle oyunlara gelmememiz lazımdır.
 • şişli'deki bir dürümcü tarafından haklarında şöyle bir broşür hazırlanmıştır:

  "diyet, perhiz, rejim gibi faaliyetler hedefte türk delikanlilarinin ve genelde de türk milletinin devamini engellemek için dis mihraklar tarafindan gündeme getirilmis suurlu bir düzmecedir. gaye, eskiden bir koyunu, bir oturusta götüren dev gibi babayigit atalarimizi ve tarlada dogum yaptiktan sonra bebegini kundaklayip, elde orak tarlada çalismaya devam eden türk kadinlarini; kalori hesaplayan, hapsirinca yataga giren, fitness ve aerobik yapan çitkirildim tiplere dönüstürmek ve büyük türk irkini çinliler, japonlar gibi siska, zayif ve sagliksiz bir irk haline getirmektir.

  icabi halinde 240 kiloluk top mermisini tek basina namluya süren bir babayigidin, kalori hesaplayan, yogurtlu kebabi reddeden bir züppe haline getirilmesinden daha büyük bir soykirim olabilir mi? iç yaginin, kuyruk yaglarinin, anamizin vita yaginin kolestrol yaptigi palavradir.

  kolestrol, kebaplari yedikten sonra iki sise soda içerek ayarlanabilecek bir gaz durumudur.

  sakin bu oyuna düsmeyin.

  feminizm, kadin haklari, çevre suuru ve esitlik adi altinda türk kizlarinin akillari çelinerek, yemek yapmayi bilmeyen, bizim istikbalimiz olan yavrularini, abuk subuk yiyeceklerle yetistirecek, damak zevki gelismemis, sunta kilikli diyet bisküvilerini yiyecek sanan bir hale getirmislerdir.

  ayrica kör olasi dis mihraklar, bu kizlarimiza kebap, sogan, çig köfte vb. lezzetleri yiyen, bardak bardak salgam suyu içen yigitlerimize hanzo-kiro gibi sifatlar takmayi ögretmislerdir.

  ayrica son yillarda moda gibi gösterilmeye çalisilan çin mutfagi diye birsey yoktur. bu sözde mutfak, acaip zerzevat ile acaip mahlukatin, wog adi verilen bir tencerede yari pismis yari çig olarak hazirlanip insanlara eziyet olsun diye sopalarla yenmesinden ibaret bir hokkabazliktir. sakin kanmayin, sakin yemeyin. helal degildir!
  unutmayin su uyur, düsman uyumaz! "
 • nedense hep tek parti dönemlerinde ağızlara sakız oluyor.