şükela:  tümü | bugün
  • dis doktorunuzun elektrikli bir aletle di$lerinizin uzerinden teker teker gecerek yaptigi, 15-20 dakika surebilen temizlik i$lemi. di$inizi duzenli fircaliyor ve belli araliklarla doktora gorunmeyi ihmal etmiyorsaniz kisa ve sorunsuz, aksi takdirde ise aci verici ve bol bol kan tukurulen bir i$lemdir.
  • kedilerde kedilerin agiz sagligi icin bir yastan sonra yapilmasi gereken eylem.
    kedi bayiltarak yapilir, goruntusu cok bi korkunc cok uzucudur, sanki kalp ameliyati yapiliyormus gibi bir goruntu olusturur
  • ardindan pembe bir krem ve ucunda sünger olan elektrikli dis fircasi benzeri bir aletle cilalama/parlatma islemi gelen temizlik islemi. bu yapildigi zaman hem disler dis macunu reklamindaki gibi oluyor hem de sanki o sicak soguk tepkisini fazla vermiyorlar.
  • dün yaptırdığım ve yılda iki kez mutlaka tekrar ettiğim aktivite... diş taşı gece ağız solunumu yapanlarda görülürmüş genellikle ve anatomik yapı farklılığı nedeniyle insandan insana oluşumu değişebilmekteymiş... bu işlem aslında acı veren bir aktivite ama temizlik ve sağlık için değer tabii... özellikle sosyal olarak yoğun bir döneme giriyorsanız... ardından gelen pasta cila sayesinde bembeyaz dişler sağlıklı gülüşler olayına giriliyor otomatikman çünkü:)))
  • yaptırırken "manyak mıyım ben ne zorum vardı da geldim dişçi koltuğuna oturdum" diye düşündürten, işlem sırasında kan gövdeyi götürürken şaşkınlıkla olayın bir an önce bitmesini dileten diş bakımı uygulaması. aslında acıtan sızlatan bişii diil ama işte yine de tuhaf oluyor insan. sağlık sıhhat için yaptırılmalı belirli zamanlarda tabi.
  • dişçinin kullandığı aleti gırtlağınıza batırdığını zannedecek kadar kan fışkırtan temizliktir. ve evet çok acı verir sonrasında da dişler hassaslaşır. nefes almak bile istemezsiniz. işin kötüsü bir kere yaptırdım kurtuldum durumu mevcut değildir bu taşlar tekrar tekrar yerlerine kavuşuyorlar çünkü. neyse deneyimli olarak bir dahakine yanımda yedek kan torbasıyla gideceğim.
  • anlamı siz dişlerinizi temizlemeyin, doktorunuz temizler demek olmayan, kişinin doğru ve düzenli bakımına rağmen ağızdaki tükürükten, besinlerden kaynaklanan bakteri plağı ve diş taşlarını temizlemek için yapılan işlem.
    kan revan içinde bırakan bir eylem olması için kişinin uzun zamandır temizliğine ve bakımına önem vermemiş olması ve diş etlerinin iltihaplanmış olması gerektiğini düşündüğüm ve normalde altı ayda bir yapıldığında ağrısız, acısız olacağını bildiğim sağlıklı bir temizlik işlemi.
  • dolgunun kardeşidir bence.ikisi de başında yol çalışması varmış gibi hissettiriyor.bir de nedenini bilmesem de diş taşlarımı sık temizletmeye başladığımdan beri daha çok diş hekimine gider oldum.
  • ağrısız bi olay korkmadan yapılması gereklidir 6 ayda bir..