şükela:  tümü | bugün
  • soyle bir universite hayatimi ve disarda yedigim yemekleri hatirladigimda icinde bulundugum eylemdi galiba bu. 2. icecek hic icmedim buyuk olasilikla. hep tek icecekle yemegi sonlandirdim lokmayi icecege denk getirmeye calisarak. 2. icecek demek, masraf demekti ondan olsa gerek bu eylem icinde bulunmam. hep derim, ulkedi en zor sey gurbette yokluk icinde bir universite ogrencisi olmaktir diye. oyledir. evet...
  • bu bir dramdır.
  • bende bir yere gittiğimde ikinci birayı, üçüncü kadeh şarabı mutlaka içerim. bu hayattan öğrendiğim bir şey varsa o da günü yaşamaktır bir daha gelmeyeceğim bu dünyaya o an canım istiyorsa yerim, içerim hiç fark etmez.

paradır ödenir.
  • nasıl yediğine göre değişen tespit.
  • tavuk dönerin son lokmasıyla, ayranın son yudumunu denk getirenlerin gözü yaşlı... kendimden biliyorum.
  • hiç çay da mı içmedin delikanlı?

şemsi paşa pasajında sesi büzüşen bir yazarın verdiği muhtemelen yanıltıcı bilgidir.
  • ne ikincisi ya. ilk içeceği bile almıyorduk ki? atıyorum yemek on lira, içecek beş lira. yani garip bir oran orantı var aralarında. içecek almadığınız zaman garsonun veya mekan sahibinin bakışlarından anlayabilirsiniz. bir şeyler onlar için ters gidiyordur. içinizi bir korku bile kaplayabilir. acaba benim yemeğe ne olacak diye. kardeşim beş lira yapıp satamamaktansa, üç lira yap şunu maksimum. bende buna tutuluyorum herkes finans uzmanı. dürümcüsün sen amk ya? kitlemeye çalışma işte. öğrenci zaten büyük çoğunluğu gelenlerin. sanarsın pariste gurme restoranı işletiyor amk çocuğu. ben o ürünün sana geliş fiyatını biliyorum aşağı yukarı. dürümü ele alıp, az ilerdeki marketten normal satış fiyatına içeceği alıp, bankta vs oturup yemişliğimiz de var. sokayım senin mekanına da masrafına da afedersin. ondan sonra esnaflık ölmüş. he ölmüş. amk salağı seni.
  • son lokma, son yudum dengesini ayarlamakta ustalaşanlar gibi, az çorba, çok ekmek dengesini ayarlamak konusunda da kendini geliştiren arkadaşlar vardı. öğrencilik bitince bu yetenekler köreldi doğal olarak...
  • bunun bir de ikinci içeceği almaya alışkın olmadığı için ikinciden birkaç yudum aldıktan sonra fazla gelmesi ve ikinciye boşuna para verdim lan hissi var.
  • malesef bizlerde böyle fakiriz ezildik, saygı ile ezik olmayı aynı şeyler sandık. saç modelimize karar veremedik. özgüvenimiz olmadı hakkımızı aramadık.
    (bkz: coğrafya kaderdir)
    tüküreyim böyle kadere ömrümüzü ezilerek geçirdik be...
    varsa bi adalet, karma, öbür dünya, reankarnasyon biz hakediyoruz çünkü biz yaşamadık daha...
9 entry daha