40 entry daha
  • tren makinistligi bence. gecesi-gündüzü belli değil, hayatın iki demir çubuk arasında giden metal yığınının içinde geçiyor. yeri gelir ufak bir hata, büyük sonuçlar doğurur. zordur yani, emek ister. dışarıdan göründüğü gibi kolay degildir. ıki kolu çekince tren gidiyor demeye benzemez sözlük...

not: makinist degilim, bu alanla ilgili mühendis adayıyım.
  • dışarıdan nasıl gördüğünüze göre değişir. her meslek grubunda sıkıntı vardır. bu sıkıntıları görebilirseniz eğer gördüğünüz veya düşlediğiniz gerçeklik gerçeğe yakındır.
  • tıp doktorluğudur.
    hele bir de cerrahlık tam bir eziyet . cidden inanilmaz zor ve yorucu ve yipratici bir meslek.
  • att ve paramedik dışardandan da içeriden de bakınca zor meslektir.
  • tv'lerde harika sunumlar yapan şefler, jilet gibi giyinmiş aşçılar, dans ederek tava sallayan kaslı biskolata erkekleri hepsi hikaye o mutfak çok bok
    tan bir yer..kimse de eğlenmiyor, o abiyer fişle dolunca hem bağırmaktan sesin kısılıyor hem de iş yetişse bile geri dönüşü hemen olan bir iş olduğu için kendini bir bok sanan saçları bok sarısı ve götüne kadar çıtçıtlı saçıyla, kucağında finosuyla mutfağa girebilecek cesarette o yelloz gelir ve der ki; " allerinize sağlık, pekk gusel olmuş fakat karamelize soğanda esmer şeker yerine sanırım çay şekeri kullanmışsınız ha bir de lütfen eti zeytinyağı yerine şarapta dinlendirin ben öyle yapıyorum.." bak bak sen yumurta kırabiliyor musun o tırnaklarla acaba ve mekanın sahibi de hep en yakın arkadaşı olur ya da aile dostu..neyse sinirlendim gene!! ben meğer neler yaşamışım yaa...
  • (bkz: hakimlik)
  • paramedikliği tek geçerim
  • polislik.

polis bir arkadaşım "vaktimin %90'ı form doldurmayla, mahkemelerle, rapor yazmayla filan geçiyor, aksiyonla geçen süre %1 bile yoktur" demişti.
  • şirket genel müdürü / kurucusu. hani bazen durduk yere insana "hayat aslında güzel ya hissi" gelir bilirsiniz. 2 yıllık süreçte bu his geldiği gibi 5 saniye içinde kayboluyordu sorumluluklar aklıma gelince.
37 entry daha
hesabın var mı? giriş yap