şükela:  tümü | bugün
  • üst edit: bir şeye dikkatinizi çekmek isterim halihazırda olan bu nesil, öğretmenlerin ''kapı çaldırdığı'' nesil. bu nesilden şikayetçiyseniz neden hala bu gereksiz eylemi savunuyorsunuz? hem öğretmenin bu eylemini savunup hem de yeni nesilden şikayetçi olmak da mantık dışı bir düşünce.

bir öğrenciye hayatının en büyük derslerinden birini veren eğitim neferidir. gencecik bir fidanı eğitmek üzere hayatını adadığı bu işte, felsefi düşünceleriyle hayatlarına ışık tuttuğu çocuklarımızın zihninde çığırlar açan yöntemler kullanmaktadır.

söz gelimi kapıyı çalmadan içeri giren bir öğrenci, aman aman ne büyük pis bir günahtır bu, kapıyı çalmamak! saygı göstermemek! otoriteye boyun eğmemek! peki fedakar öğretmenimiz bu durumda ne yapar?

''dışarı çık kapıyı çal tekrar içeri gir.''.

öğrencilerine kapı çalmayı öğreten öğretmenin kendi öğrencilerine saygı gösterir mi?

bir öğrenciye saygı göstermek ha? o pis mel'un yaratığa birazcık saygı gösterse tabii ki öğretmenin tepesine çıkar. asla! hem o koskoca bir öğretmen o ancak ilçe milli eğitim müdürüne saygı gösterir. o yüce varlığın karşısında süklüm püklüm, boynu eğit adeta isa'nın bir havarisi gibi yavaş yavaş kendi geleceğini yontar. avam takımının tabiriyle kendine yol yapar.

bu vasıtayla ne kadar öğretmenim varsa hepsine buradan en içten dileklerimi geçireyim.
  • boş insandır.
  • çalışırken öğrencileri, tatildeyken ekşiciler tarafından çıldırtılmaya çalışan öğretmendir.

yaptığı doğru mudur?
    belki, sınıfta ağırlığını kaybetmemek adına.
    bana yapılmış mıdır?
    evet
    umursadım mı?
    yööö

neyse özetle bence maaşını 3 ay kesip, yazları taş ocaklarında asgari ücretle çalıştırırsak bu hareketin intikamını alabiliriz.

ayrıca bunu bilen ergen değildir. artık öğrenciler hocayı sınıftan kovuyor.
    (bkz: yeni türkiye)

edit: yeşillendirmeyin öğretmen değilim. aranızda çok fazla dangalak var maalesef.

okul eğitim için vardır anası babası çocuk eğitmeyi bilmeyen piçlere kapı çalma adabı öğrettiği için burada topa tutuyorsunuz öğretmenleri. sonra da yeni nesil şöyle aman böyle diye şikayet edersiniz. çok şükür 2 gündür ikiyüzlü patlaması yaşıyor sözlük hırsızı savunan, taciz güzellemesi yapanı savunan şimdide eğitilmemiş sığırı savunan... hepsinden var.

bokunuzda boğulun...

edit 2: halen mesaj atanlar olması nedeni ile tanım ekleme gereği hissettim:

hata yapan öğretmendir. sizler eğitilmezsiniz...
  • uzatmaya gerek yok, şekilci orospu evladının tekidir.
    ayrıca öğrenciyi notla korkutur, eline imkan geçince acımaz, saygıyı sadece öğrencilerin kendisine göstermesi gereken bir şey sanar, yazılıları geç okur, beklediğinden düşük not alan öğrenci kağıdına bakmak isteyince "fazla verdiysem geri alırım ama" diye aklınca tehdit eder*, sorumluluklarını ihmal eder, başkalarının işine burnunu sokar.
  • devletlerin verdikleri eğitimin amacı, tek tip, itaatkar toplumlar yetiştirmektir. verilen eğitimin sonucunda kurallara uyan ideal bireyleriniz hazırdır.
  • otoriter şeref yoksunu bir ittir.
  • peki sen odanda otururken baskın yapar gibi çat kapı giren birinin hareketini hoş karşılar mısın?

o tıklamanın amacı kendını hazırlamak geleni düzgün bir şekilde karşılamaktır. "ahaha nasılda çaldırdım kapıyı ooh egom tavan" değildir.
  • ben orta halli bir ailenin büyüklerine saygı mottosu ile büyütülmüş bir çocuğu olarak hep öğretmenlere saygılı durdum öğretmenimin benim için olumsuz bir sözü beni psikolojik olarak mahvederdi. yani anlayacağınız öğretmene sorun çıkarmayan söz dinleyen ders çalışan bir tiptim ama öğrencilik hayatım boyunca öyle leş öğretmen profilleri gördüm ki sonuçta öğretmen de bir insan ve kendini geliştirmediyse leş bir karakter olması da kaçınılmaz. şimdi öğrencilik hayatım boyunca iki öğretmen profilinden nefret etmiştim. birincisi dinci tayfa. bu dinci tayfa öğrencileri onların ailelerinin dine verdiği öneme göre kendi kafasında sınıflandırıp ona göre yaklaşır ona göre davranırdı. kız öğrenciye mesafeli dururdu falan. öğrencinin annesi kapalı değilse kafadan o öğrenci 1-0 yenikti onun gözünde. öğrencinin dine yakınlığı bu tip öğretmen için daha önemliydi. adam matematik ya da kimya öğretmeniydi ama onun için öğrencinin din bilgisi daha önemliydi. cemaatlerle de ilişkileri olurdu genelde. anlayacağınız hiç olmaması gereken bir tip öğretmen olmuştu. bir de bekar kadın öğretmen sorunu vardı bunların yaşı ilerledikçe o derece gaddarlaşırlardı. öğrenciye yaklaşımları korkunçtu. saçma sapan tiplerdi. tabii bunların yanında psikolojisi bozuk öğretmenler ya da babası asker olup da öğrencileri de asker gibi yetiştirmeye çalışan manyakları da görmedim değil. ayaküstü öğrenciye sen dün derse niye gelmedin diye okkalı okkalı tokatlar atan disiplini öğretmenlik sanan korkunç suratlı iğrenç gözlüklü leş kadın öğretmenler(?) gördüm. suratlarından nursuzluk akardı. derse gelmediyse öğrenci kır notunu geç ulu orta insan içinde tokatlamak nedir millet hırsıza arsıza dokunamıyorken gariban çocuğa çatur çutur tokat bak gene hatırladıkça çok kötü sövmek geldi içimden. çok ilginçtir şimdi bi ortalama yapacak olsam 10 berbat öğretmen profilinin 7 si maalesef kadındı benim gördüğüm halbuki erkeğin daha kötü bir öğretmen olmasını beklerdim ama tam tersiydi. kısacası öğretmenlik zor meslek ama 80 kusağı olan benim gördüğğm öğretmen profilini ben de hiç sevmedim sevemedim hatta 24 kasım öğretmenler gününde kendimi küfretmemek için zor tutarım ki dediğim gibi ben bir öğretmen için eğitmesi en kolay öğrenci profillerinden biriydim.
  • bulunduğu ortama, kendinden büyüklere hadi onu geçtim sınıfta ders dinlemekte olan kendi arkadaşlarına bile saygısı olmayan it kopuk tayfası tarafından eleştirilen öğretmendir. müdürünün odasına, komutanının odasına, patronunun odasına dal bakayım kapıyı çalmadan it efendi, seni çıktığın yere sokuyor mu o yetkili abi sokmuyor mu? işte sen o çıktığın yere sokulma diye sana çocukken bunu öğretiyor o adam/kadın, sahip olduğun dangalakça ego onda da var olduğu için değil. ziyansınız yemin ederim.
  • ofiste kapali kapimi pat diye acan mudurlere, personele, stajyere hic ugramamis ogretmendir. bir kapi kapaliysa, acilmadan once calinir. kapali tuvalet kapisini bile calmadan zorlayan barzolar var bu memlekette.