şükela:  tümü | bugün
 • arada bir yazın haftasonları kahvaltı edebileceğiniz eve yakın bir mekan varsa insana nefes aldıran bir durum. böyle bir yer yoksa bile benzeri için:

  (bkz: balkonda kahvaltı etmek)
 • kahvaltı edecek bir yeri yoksa demek ki...
  etrafımda göt göte oturduğum bir sürü insan,arka planda saçmasapan müzik ve çocuk bağrıntısı, gazete okuyacak bir yer ve ortam olmaması ve üstüne evde 1/3 fiyatına mal edip,menemen/omlet,bal,3 tür peynir,reçel,sucuk,çay üstüne türk kahvesi vs eşliğinde,istediğim müziği dinleyerek huzur içinde yapacakken üstüne para verip yapmayacağım saçmalık.
 • bence dünyanın en saçma sosyalleşme şekli. sabahın köründe erkenden uyanıp, tüm aileyi arabaya doldurup açık büfeden istediğim şeyler kalmaz diye erkenden hem güzel yer kapmaya çalışma çabaları ne kadar saçma hatta saçma sapan bir eylem böyle.

  evimde istediğim saatte uyanır, gerekirse sabah sporumu yapar gelir istediğim kadar kahvaltıda oturup ister sohbet eder, ister film seyreder istersem bir şeyler okurum.

  ayrıca bir sürü kalabalıktan kaçtığım haftaiçi günlerinden sonra pazar günü sabahını onlarca insanının olduğu koşturma içerisinde ki bir yerde geçirmeyi asla istemem.

  hatta bir de dünyanın parasını döküyorsun yediğin 10 tl yi geçmez! benden ise adam başı aldığı para ise 40-50 tl civarlarında, boşa ödediğim bir mablağ! evde en kral 4-5 kişilik kahvaltıyı 50 tl ye hazırlayarak kafam rahat yaparım. iddia ediyorum hatta tecrübe ile sabittir.
 • ara sıra yapıldığında mekan değişikliği ve sofra toplamama lüksünden ötürü insana iyi geliyor. fakat onca insan açlık sınırında yaşarken önünüze gelen ve iki kişilik denmesine rağmen en az dört kişilik serpme kahvaltıların yarısının çöpe gitmesi de bir yandan tadınızı kaçırıyor maalesef...