• sanayi dolayları... 2 usta genel kültür yarıştırmakta..
    ve final;

1. usta : var ya insandaki damarları ucuca dizsen dünyanın etrafını 4 kere dolaşıyomuş
    2. usta : bir gündemi?
  • iki kızın konuşmasından..
    biri diğerine sorar
    - ben zırladımda sen beni teselli etmemiş miydin?
  • çapa'da devamli gittiğimiz meyhane de yan masadakiler oldukça içmiştir artık.. son duyabildiklerim se öldürdü bizi

birol abi ve arkadaşı..

+ birol abi , abinle niye konuşmuyorsun ki?
    - yok konuşmam, bana çok adilikler yaptı şerefsiz...
    + birol abi öyle deme ya , ananı da sikse abindir o , git konuş bence.....
  • yer gölbaşı, gazi üniversitesi kampüsü civarında bir mekanda yemek yenir ve ofise dönmek için yola koyulan ben ve saz arkadaşlarım yolda top oynarken devre arası yapmış tahmninen 9-10 yaşlarındaki bir grup çocuğun yanından geçiyoruz.

tam o sırada çocuğun biri oturduğu yerden hızla ayağa kalkıp;

+ "son gelen leydi gagaa, ahuaaah" der ve koşmaya başlar hızla. geride kalıp, hazırlıksız yakalanan ise;
    - "siktir laaa bebeee. saylanmaz...!"
  • 5 ya da 6 yaşlarında erkek çocuk ve anne kişisi yürümektedirler. önlerine köpek çıkar ve çocuklar biraz ürküp annenelerine yönelirler..

çocuklar: aaa anne köpek (biraz korkarak)
    anne: evde beni boğuyosunuz dışarda bi köpekten mi korktunuz!

burda anne kendine ne demek istedi, diye düşünerek yorumsuz kalınmış ve tebessüm edilmiştir..
  • buddha bar'da kung-fu grubunu dinlerken sigra molasına kapıya çıkılmıştır içerden çıkan çiftimizden erkek olanı ama kung-fu var onu dinliyecektik der, hatun kişisi eve gidelim ben sana kung-fu yapıcam der.
  • dolmuşta iş arkadaşı oldukları belli olan bi kadın bir erkek arasındaki diyalog:

e: neden somurtuyosun? böyle çok tipsiz duruyosun. polis görse tipsizlikten 6 ay hapse atar
    k: öyle mi diyosun?
    e: evet, baksana tipine
    k: eğer öyle olsa sen güldüğünde müebbet yerdin!
    d: (sessizlik)
  • eminönü kadıköy vapurunda:

-senin telefon akıllı mı lan?
    -aslında çok akıllı ama ders çalışmıyor. biraz çalışsa, zehir gibi...
  • mekan: 4. levent metro girişi (otobüs duraklarının oradaki büfenin yanı)
    zaman: öğleden sonra

kız: artık seni sevmiyoruuum

oğlan: ???? (el çenede, tip tip bakmalar, her taraftan sinir sinir sinir, geril geril geril)....(sonra birden balgamlı bir tükürük kızın suratına şılaaakk) şimdi s.ktir git amk orospusu...

(oğlan gider. bir kaç adım sonra geri döner. tam kıza tokat vuracakmış gibi açılır ama vurmaz. sonra yoluna devam eder.)
  • geçmiş zaman...mahalle bakkalının önü...orta yaşlı bi amca tık nefes bakkala girer:

- benim karı buraya geldi mi?
    -- yoo?
    - hah iyi, ekmek falan alırsa bana yazma!
    -- niye?
    - karı başkasına kaçmış...

:))) (tek derdin bu olsun be amcam)
hesabın var mı? giriş yap