• yer: yeni gloria jeans
    zaman: akşam
    iki cadde kızı arkamda konuşuyorlar

- eee neden ayrıldınız?
    - ne biliyim aramızda seviye farkı vardı, kompleks yaptı yane!
    - nasıl yani?
    - e ben daha kaliteliyim tabi!
  • 2-3 yaşlarındaki yeğenim ailece toplandığımız bir ortamda dedesiyle konuşur:

-dedee dedee
    -efendim yavrum
    -benim babamın kuyruğu var ama
    -nasıl kuyruk
    -banyodayken delikten baktım kocaman kuyruğu var.
    -.....

millet kopar.eniştem.....
  • genelde hararetli tartışmalar esnasında bahsedilen konu çok basitse* insanı kırıp geçirebilir.. daha kötüsü güldüğünü de saklaman gerekir... (bkz: giggle loop)
    örneğin kantine giderken yurt görevlisinden duyulan sinir dolu bir laf:
    - (bağırarak yanındakine) yedirtmedi arkadaş!!! yedirtmedi!!!! o gün o lahmacunu yedirtmedi arkadaş!!!!!

altı ustu bi lahmacun; ne olabilir ki yani, dunya mı kurtulacaktı yesen dedirtir ve yarar

(bkz: bu ne ya)
  • matrix reloaded filminin seans arasında dışarı çıkmışız..ilk bölümde damarımıza bolca verilen kung fu serumu, geçmişten gelen bruce lee esintisi ve damarlarımızda dolaşan osmanlı kanının etkisiyle "haaayyyt! hoooyt!" nidaları ve türk usulü şakalarla filmin devamını iple çekiyoruz..filmin popülerliği sebebiyle etraf tıklım tıklım..dolayısıyla yanımızda buluna 3 kişilik grubun diyaloğuna istemeden* şahit oluyoruz..grubu kısaca tasvir etmek istersek eskilerin tabiriyle computer geek..

kişi 1 : abi inanamıyorum yaa, ajan smith yok olmamış mıydı?
    kişi 2 : abi kendi kendini kopyalayan bir virüs gibi olmuş yaa inanamıyorum..worm haline gelmiş bütün telefon hatlarında dolaşabiliyor ve bölünerek çoğalma gibi bir özelliği var zannedersem çok hızlı yayılıyor..hiçbir firewall buna karşı koyamaz..bence yakında ajan smith zion şehrinin içine de süzülür..ana makinayı da ele geçirir..
    kişi 3 : onu bırakın da anahtarcı acaba nasıl bir rol üstleniyor? bence onun en önemli özelliği bütün programlara girebiliyor olması..yani öyle bir program düşünün ki internetteki her siteye girebilsin..tek kelimeyle mükemmel..yalnız dövüş sahneleri çok sıkıcı geldi bana..

ben ve takımım : hiyaaaaaaaaaaaaaaaa !!!

(bkz: matrix reloaded)
  • yer: beşiktaş tansaş önü
    zaman: sabah vakti, işe yetişme esnası
    tepki: olduğu yerde kalakalmak suretiyle minibüsü kaçırmak

adam1: yaw hani bizim bi ilyas abi vardı ya
    adam2: hee vardı
    adam1: ha işte o da böle diz kapağından felan vuruyodu alacaklılarını
    adam2: yaaa yaaa...

not: adamların ikisi de elma yanaklı, emekli tipli idi. vay memleketim vay...
  • cami çıkışı... satıcı çocuk bağırarak:

- bi milyona bin tane sinek kimse yakalamaz...
  • mekan: ankara, bir or-an $ehri minibusu ve kapi tarafindan di$aridaki yakla$ik 1 metrekare

binmeye tenezzul etmi$ bayan: $ofor bey oran mi?
    $ofor bey: or-an $ehri hanfendi..
  • yer: istanbul havaalanı, thy kuyruğu
    sırası gelen turistle ilgili arasında geçen diyalog..
    t: can you arrange seats hebe hebe...
    i: ok, one moment please.
    kadın bilgisayarda biletlerle uğraşmaya başlar, aradan biraz zaman geçer turist kadına döner.
    t: excuse me do you speak english?
    ilgili boş gözlerle kadına bakar.
    i: yes i am speaking english..(???)
    t: oh i'm sorry i thought that i was speaking in turkish!
    (bkz: benim koptuğum an bu andır)
  • turist kadın uçağa binecektir bagajcı adamın önünde durur.
    b: bagajlar?? bagajınızı gösterin abla
    t: ben üniversitede öğretmendim ondan türkçem iyi.
    b: ...
    t: ... *
    b: bagajlar?
    t: aaa özür dilerim ben türkçem iyi dediniz sandım.
    b: bagaj?
    t: bunlar..
    (bkz: gülmekten altına kaçırmak)
  • dolmus bu diyaloglarin olmazsa olmaz mekani ya bir de biz patlatalim,
    yer: ankara
    mekan:cebeci dortyol dolmusu

12-13 yasindaki kiziyla obez annesi dolmusa biner. kizin surati bes karis sinirden dudagini isiriyor o yasta o sinir heyhat.

kiz: ya nasi yaparlar boyle biseyi saygisizlar terbiyesizler

biz ne oldugunu anlamiyoruz tabi, kiz aglamaya basliyor o esnada

annesinin telefonu caliyor

anne: hiii yanimda, evet sinirlendi hahahahaha
    kiz: anne gulme sen de salak salak

deyip annesine iki tane geciriyor. dolmus olarak dumurulardayiz, cit cikmiyor. annesi hicbir sey olmamis gbi para vermek icin ayaga kalkiyor o esnada dolmus fren yapiyor kadin one dogru yalpalaniyor

kiz: anne otur dedim sana suraya, otur cabuk

diye bagiriyor. bizim agzimiz bir karis daha aciliyor ben inecegim yere geldigim icin atiyorum kendimi asagi, devamini duyamiyorum ama yeni nesilden tum umidimi kesmeme yetiyor bu durum. sinirden gulmeye basliyorum
hesabın var mı? giriş yap