• iki minibus un yolcu kapma mucadelesi sonucu kaza olur..kaza sonrasi yolculardan bir kadin gelen trafik polisine;
    "aslinda memur bey kaza beylerin birbirine yol vermemesinden oldu"..dedikten hemen sonra
    sofor " evet memur bey..ablanın dedigi gibi yoruma acik bir kaza beni suclayamazsiniz hemen.."*
  • iki yaşlı amca ellerinde tespihleriyle yavaş yavaş yürümekte, bir yandan da sohbet etmektedirler.
    .....
    amca1: fethullah gülen de öyle.
    amca2: öyle tabi, fethullah gülen hiç bir zaman türkiye'nin kötülüğünü istemedi, sadece içten yıkmaya çalıştı.
    amca1: doğru, doğru...
    ....

!!??
  • pazar günü evi ilaçlanan kardeşim ve tüm apartman sakinleri mecburiyet nedeniyle ev dışına çıkmış,hazır çıkmışken komşularla izmir fuarına gidilmiştir. komşumuzun çocukları ile diyaloğu :

- babaa hayvanat bahçesine gidelim nooolurr..
    - ne gerek var kızım, bak bi sürü hayvan var çevrede..
  • istiklal caddesinde ara sokaklarda bir yerler,bir tinercinin yoldan geçen travestiye seslenişi.

- abiii bi kere versene beaa!!
  • kadın : hayatım sen aptal mısın ?
    erkek : neden ki
    kadın : neyse boşver bugunlerde zaten ağzından güzel bir söz çıksa şaşardım
    erkek : ben ne dedim ki yaaa
    kadın : ay tamam düşürme şimdi modumu
    erkek : evet ben aptalım.
    kadın : ay bu starbucksda da yer bulmak yaniii..
    erkek : hııııııı hööö duuu
    kadın : ah bak kalktılar... ya yetişsene .. offfff
  • genç1: adaver kursana bi de şuna
    genç2: ne
    genç1: adaver adaver, hani şu virüs gibi şeyleri yakalıyo ya
    genç2: haa, onun yerine kasperski kurarız
    genç1: kasmaz ya o kadar...
  • (dükkanın biri) adam kasada, önceden aldığı bir ürünü değiştirmektedir.

kasiyer: beyefendi üzerinizde slip var mı? *
    beyefendi: (elindeki fatura vesaire ile ilgilenmekte) ee... ben, pardon anlayamadım?
    kasiyer: slip...
    beyefendi: ...
    kasiyer: ...
    beyefendi: (idrak anı) haae kredi kartı şeysi hıhhıhhıh*. evet.

adamın kabahati yok haddızatında kasiyerde, soruda tuhaflık. üzerinizde slip var mı. adam ne yapsın.
  • bir sabah belediye otobüsünde okula gidilmektedir. liseli oldukları tahmin edilen biri kız biri erkek iki kişinin önüne oturulur. bahsi geçen kişiler öss sistemi, puanlar gibi konulardan konuşurlarken, sistemin yanlışlığı ve adaletsizliği üzerine yoğunlaşırlar. derken hatun kişi ülkemizin önemli sorunlarından birini mükemmel bir yaklaşımla değerlendirir.

-ya biliyo musun, benim ablamda da böle oldu ya. 4 kez öss'ye girdi kazanamadı, mecburen amerikaya gitmek zorunda kaldı. işte beyin göçü böle oluyo aabi...

ağız burun tutulur gülmemek için. arkaya dönüp "soğan ihracatı olmasın o" demek geçer içinizden, yapamazsınız*
  • yer: sarıyer-beşiktaş minibüsü
    zaman: 27 nisan, perşembe

iş görüşmesinden çıkılmış, minibüsle beşiktaş'a inilmektedir. minibüsün ön tarafındaki tekli koltukta kalantor bi abi oturmaktadır. derken abi arkadaşını arar:

abi - (hasan mutlucan tonlaması ile) cenkçiğim naaassın?
    arkadaş - .... (cevap veriyor)
    abi - diyorum ki bu hafta buluşsak bi yerlerde, beraber olsak.
    abi - geçen hafta aradım seni cenkçiğim. geri dönmedin bana. aramadın beni. üzülüyorum bak.
    abi - ehahaha tamam canım benim. bak hafta sonu bizim bi arkadaşın doğumgünü var. oraya gel istersen. ordan çıkıp ortamlara akarız, takılırız, laflarız.
    abi - eh hadi o zaman görüşürüz canım, güzel güzel öpüyorum seni, süzüyorum. bak mutlaka gel tamam mı?
    ....

ipne midir nedir?
  • (bkz: #8144818)
hesabın var mı? giriş yap