şükela:  tümü | bugün
  • otobüsten inince beyaz takım elbise giymiş bronz güneş gözlüklü fiziği yerinde uzun boylu bir adam görülür , bütün ilgiyi onun çektiği düşünülür ve hafiften kıskanılır ama o sırada karizmatik abinin ağzından şu kelimeler dökülür

- garnımızda açhıktı yav...
  • yer ankara kızılay, sabahın erken saatleri, hemen hemen mesai başlangıç saatleri, yakınımdan geçmekte olan takım elbiseli, kemik gözlüklü adam, devamlı saatine bakarak:

- yok yok, bu sefer kesin yarrağı yedim ben, siki tuttum, kurtuluşu yok.
  • ayasofya müze ziyareti esnasında emaneten orada bulunduğundan emin olunan bir türk gencinin imparator justinyen in mozayiğinin önünde ağzından döküldüğüne tanıklık edilmiştir:

-kanka ben bu adamı tanıyorum, kupa papazının üstünde bunun resmi var.
    +.......?
  • amına koyim
  • futbol maçında tribüne babasıyla gelen 13-14 yaşlarında bi çocuktan duydugun monologlardır.

çocugun babası ''set'' diye tabir edilen demirlerin orada durmaktadır çocuk ise 2 basamakta falandır. belliki babasından bişey isteyecek ama babası duymuyor sesini. 10 defa baba dedikten sonra

- a.k baba yaaa* *
  • yazlığın balkonunda akşam üstü keyfi yaparken , yoldan geçen , saçları dağınık 40 lı yaşlarındaki ablanın sözleri çok manidardı;

-kadın polis skecem.skemezsin dediler.ama ben skecem...

oldu canım...
  • kuaförden yeni çıktığı belli olan bir kızdan gelir:

-köpek gibi pişmansın değil mi?oh olsun sana.laf dinlemezsen aslan yelesi gibi saçla dolaşırsın.amına koyim güya fenerliyim.
  • yer: mersin sahil yolu

arkadaşlarla güle oynaya gidilir. samimiyetten ötürü küfürler havada uçuşuyordur. tam cami önüne gelindiğinde, sakallı şarapçı bir amcanın karanlık, sote bir yerde ziflendiği farkedilir. önünden geçilirken ettiği küfür orta yerinden yarar hepimizi.

- senin öz ananı sikim kızım.
  • yer: eminönü meydanı

babası oğluna etrafı anlatmaktadır....

- ...ben istanbul'a ilk geldiğimde buralarda aynı bizim köy gibiydi, çayır çimendi, bu camilerin hiç biri yoktu....