şükela:  tümü | bugün
  • tek tarafli yapılır.
  • -ne zamandır diş ağrısı çekiyorsunuz?
    +ebelebü bübele egeleme gevele büm.
    -20 yıllık dişçiyim kelime anladıysam tüm dişçiler odası beni siksin amk.
    -gürbele.
  • muayenehanelerde dişçilere pek rastlamadım açıkçası. sohbet edilen kişi olsa olsa hekim veya asistanı olsa gerek.

edit: yazım yanlışı düzeltme
  • küçük dil nedir ne zaman konuşturur derseniz dişçi koltuğu der geçerim.
    bıcır bıcır konuşurum.
    ayrıca bazen de gözler konuşur.
    + bana korkan gözlerle bakma bişiy yapmadım daha.

bir de elle konuşma var. acıyı hissettiğin an ellerin direkt doktorun ellerine yapışır.

son olarak da bacaklar konuşur.
    dişçi koltuğuna yatıp da asena olmayan var mi ??
    bildiğim kıvrılıyorum asdf. halbuse sopa gibi hatunumdur anlamam oryantelden ama şu koltukta şekilden şekle giriyorum.
  • genelde ben susarım ama gözlerim konuşur.
  • ağızda aletlerle çalışırken sorduğumuz bir soruda, hastadan bazen dalgınlıkla cevap bekleriz.

-ıııııuuuuıı
    -efendim canım?
    -uuuuuıııuuuu
    -söylesene emine ağzımı çöz diye...

(bkz: salako) (bkz: kemal sunal)

tanım: hastaya yapılan işlem harici zamanları kapsayan sohbettir.
  • dişçilerin hastasının tedirginliğini azaltmak ve rahatlatmak için anlamsız şekilde yaptığı sohbet kurma çabasının sonucu. şöyle diyaloglar doğurur;

doktor: sizin işler nasıl gidiyor ?
    hasta: yuvalonup gidiyoyuz işto.
  • dişçiden ödü patlayan beni, rahatlatan sohbettir.
    gerçi dedikleri gibi tek taraflı ama boş muhabbet yerine adım adım ne yaptığını, ne aşamada olduğunu söyleyerek işlemleri yapmakta.

gittim kontrole. önce oturduk plan proje çizdik bildiğin. iki günde bir gidiyorum. oturuyorum. showtime diye bi giriyor;

-şimdi şunu yapıcam biraz canın acıyabilir.
    -şunu yaptık, şöyle hissedeceksin bunlar normal bilmemne bilmemneden dolayı böyle hissetmen garip değil.
    -bitirdik bu kısmı şimdi diğerine geçicem vs vs.

bunca yıl boşa tırsmışım cidden. dişçi, iğne korkusu olanlara tavsiye edebilirim ki benim kadar korkan biri olacağını pek zannetmiyorum.
  • berberle sohbet etmek gibidir. hep bir gerilim, iplerin başkasının elinde olma hali. canını sıkarsanız berberin saçınızı tavuk götü gibi yapması ihtimaline karşın dişçi ağzınıza sıçabilir. o yüzden dikkat etmek lazım.
  • yahu böyle rast gelmek olmaz, şu an diş hekiminden çıktım eve geldim, kafamın yarısı uyuşuk bir biçimde yatıyorum ve az önce kanal tedavisi olurken aynı şeyi düşünüyordum.

üstelik diş hekimim çok tatlı bir hanım ve çok konuşuyor.

en son ben mırıldanarak o da tam ses sağ olsun, şarkı söylüyorduk beynim oyulurken.

tek taraflı gerçekleşir, siz yalnızca “ha” “ıh” gibi efektler ile minimum derdinizi anlatabilirsiniz.