şükela:  tümü | bugün soru sor
 • dişçilere değil o dişlerini mahvedene kadar kolaya çikolataya çaya kahveye servet ödemek olmalıydı başlık
 • devlet hastanesine gidice dişi çekmek dışında başka bir çözüm asla getirmiyorlar. yok öyle kanal tedavisiymiş, yok diş eti temizliğiymiş, yok implantmış falan derseniz özel kliniğe gitmek zorundasınız ki evet oldukça yüksek rakamlar tutuyor. maddi gücü özel klinik için yetmeyenleri diş sağlığı bakımından pek parlak bir gelecek beklemiyor maalesef. o yüzden dişleriniz için yapabileceğiniz en ucuz iyilik sabah akşam fırçalamaktır.ihmal etmeyiniz.
 • (bkz: dişçi) vs (bkz: diş hekimi)
 • "dişlerini mahvedene kadar"cılar da geldiğine göre bir diş başlığının daha sonuna gelmiş bulunmaktayız.

  ağız ve diş sağlığının çok pahalı olması başlığında da aynı durum söz konusu.

  ağız ve diş sağlığı dediğimiz şey, herkes için dişlerini fırçalamayla veya yediğine içtiğine dikkat etmeyle on numara beş yıldız bir şekilde devam etmiyor.

  genetik faktörler var, çocukluk döneminde bazı ilaçları kullanmak kalma durumu var veya dişlere zarar verebilecek bir kaza/olay yaşamış olma durumu var.

  ağızda ve dişlerde yamukluk olabilir. bunu düzelttirmiş olan bir tanıdığınıza sorun bakalım. diş macunu ve fırçayla çözülüyor muymuş problem?

  küçükken doktorlar her hastalığına antibiyotik yazılmış tanıdıklarınıza sorun bakalım çikolata yediği, kola içtiği için mi çürüyormuş dişleri?

  bir trafik kazası sonucu ön dişleri kırılan arkadaşa da kaç diş macunu, kaç diş fırçası parasıyla diş yaptırdığını sorun.

  evet ağız ve diş bakımı önemli ama bunlara çok dikkat edenlerde bile sorunlar olabiliyor.
  bazı adam da çok şanslı mesela; bir diş fırçası, bir diş macunuyla hiç de sorun yaşamıyor.