şükela:  tümü | bugün
 • dikkatinizi çekmek istediğim hadise.

  bakın bu ülkede doktorlar dövülüyor, öğretmenler linç ediliyor, avukatlar ayrı tepki çekiyor, polislerden hiç bahsetmeyelim bile.

  ama bu diş hekimleri sinsi gibi hiçbir şeye karışmıyor. ne çıkar bir açıklama yaparlar, ne bir şeyi protesto ederler, ne devlet en basitinden eczacılarla olduğu gibi bunlarla uğraşır. muayene 50 lira, dolgu 100 lira, implant mı? ver 2000 lira... kendi hallerinde takılıp gidiyorlar. türkiye'de kimsenin buna hakkı yok. gerekeni yapalım.

  (bkz: diş hekimlerinin sinsi gibi hiçbir olaya karışmaması)
  (bkz: karakter sınırı)
 • porselen diş yapıp yazlık alıyorlar. ohh ne ala.

  edit: kimse bir şey diyemiyor çünkü herkes it gibi dişçilerden korkuyor.
 • olayın onlara getirilmemesinden kaynaklanmaktadır.
  bizim karıştığımız olaylara da zevkten karışmadık, olayı ayağımıza getirdiler.
 • karışacak diş hekimi bırakılmadığından mütevellit bir durumdur. 2004 senesinde türkiyede muayenehanesi olan diş hekimi sayısı diş hekimlerinin % 80'nini oluştururken şu an bu durum % 20'lere gerilemiştir. kendi dertlerinden kimseye karışacak halleri kalmamıştır.
 • bak burda açılmış başlık var:

  (bkz: moğolistan'ın sinsi gibi hiçbir olaya karışmaması)

  parçanın anafikri: tüm dişçiler moğol kökenlidir.
 • karışsalar da duymamış olabilir misiniz?

  en güncelinden paylaşayım ben sizinle.
  http://www.cumhuriyet.com.tr/…ileri_isyan_etti.html

  onu da geçtim usta çırak eğitimi yüzünden çekmedikleri aşağılama kalmadığı için duyarsızlaştıkları doğrudur. aslında cerrahi işlem yapsalar da hasta başına 5dk gibi bir süreleri var. ama isyan etseler de bi bok değişmeyeceğinin bilincindeler.
  (bak bilinç diyorum ben de inanmıyorum)

  ayrıca uzmanlık için bok gibi bir sınava girdiler. sorulara açılan davalar sonuçlanana kadar açıklanmayacakmış. böyle herkesin atandığı bir sistem de yok tıptaki gibi. özele gitseler "senin önce sınavın açıklansın" diyorlar. şuan bir sürü diş hekimi de işsiz. ama eminim ağzımızı açsak en önce tıp fakülteleri kapatır çenemizi "sizin doğu göreviniz bile yok tağam mı??" diye başlarlar, kimseye dert anlatacak halimiz yok yani.
 • yazarcim,
  simdi dis hekimlerine hallendigine gore acaip bir ruh haline burunmussun. evlat 20 tl'ye dis cekip, 50 tl'ye dolgu dolgu yapanlar var. adamlarin acliktan agzi koktugu icin seninle laf yaristiracak halde degiller.
 • doğru tespittir. adamların ne oda başkanları çıkıp açıklama yapar ne de kendileri beyaz önlük eylemi falan yapar. hiç mi dertleri yoktur ya da kimsenin onlardan yana bir derdi mi yoktur?
  gece dişin ağrısa ağrıyı sabaha kadar çekersin paşa paşa, "diş hekimi yok, acilde nöbete kalsınlar " gibi sağa sola şikayet etmezsin.
  herhalde devlet diş ağrısından kimse ölmez diye onları diğer doktorlar gibi nöbete sokmuyor.
  galiba herkes diş hekimlerinden, onlar da kendilerinden memnun bu ülkede.
 • başlığın açılma amacı belki çeşitli komiklikler şakalar olsun diyedir ama ben bir iki ciddi şey söylemek istiyorum.

  belki çevresinden bilen duyan vardır. diş hekimliği okumak gerçekten zor ve yorucu bir iş. hem maddi hem manevi olarak insanı yıpratan bir bölüm. daha fakülteye girer girmez sistemin sizi iliklerinize kadar sömürdüğü bir bölüm. okuldaki hocaları asistanı bırak, temizlik görevlileri tarafından hastalar tarafından süründürülüyorsunuz. hocaların zaten yüzünü gören cennetlik. ama sizin yaptığınız dolgulardan döner almaya koşa koşa gelirler. e tabi ne kadar çok yaparsanız onlar o kadar kazanacağı için barajlar o kadar yükselir. bir nevi vur ensesine al lokmasını hayatı. kimse de bir şey diyemez, çünkü derse bir senesi heba olacak. bu sistem senelerdir böyle sürdüğü için taa okul sıralarından isyan etme olayını bitirdikleri için hiç bir şey yapma gereği duymazlar. çünkü neden duysunlar? bu zamana kadar haklı olup da bunu savununca kim hak ettiğini alabildi ki. kaldı ki bizim ülkede anca kendini yorduğunla kalırsın. o yüzden ne karışsın, millet birbirini yer olan aradakine olur. para mevzusuna gelince de artık elini sallasan diş hekimi, muayenehanecilik nerdeyse bitti. eskilerden kendi hasta profilini oluşturmuş insanlar devam ettiriyor anca. yani demem o ki iş paramı kazanıyorum bulaşmamayım hiç bir şeye diye değil. nasılsa bir yol olmayacağını bildikleri için girmiyorlar öyle şeylere.