şükela:  tümü | bugün
 • discover dergisi dedik ama aslında discover magazininin himayesindeki bir blogda gerçekleşmiş elim olay bu. blog diyip geçmeyin, cosmic variance gibi dünyanın en tanınan en çok takip edilen bilim blogçuluğunun istinadgahı bu discover magazine.

  blog postuna gelince, konu blogun içerdiği bir görsel. maymunların yanına yüce atamızın resmi koyularak, eşeysel seçiliminin insan kültürüne etkisi olarak görebileceğimiz, kılık kıyafetin gelişimine örnek olarak kullanılmış.

  işte o yazı!

  bu işi yapan razib khan isimli pakistanlı bir din kardeşimiz. kendisinin bilgisizliğine veriyor ve dünyanın tanıdığı ve saygı duyduğu yüce atamızı, primatlarla karşılaştırdığı için kendini kınıyoruz.
 • adam modern insanın temsili olarak gösterilmiş. daha ne yapsınlar.

  edit: ironiyi ben mi göremiyorum acaba dedim 1 saniye sonra.
 • atatürk olmasaydı çıplaktık konulu hayat bilgisi dersi temsil resmi. aslında batıda yaşayan ve büyük ihtimalle müslüman olmayan bir pakistanlı için sekülerizme övgü manası da taşıyor olabilir.
 • saçma sapan bir yalan. bilindiği gibi bütün dünya, tüm dış basın, emekli, muvazzaf, ve müteveffa dünya liderleri, 32 kral ve 62 cumhurbaşkanı atatürk'e hayrandır ve dünya tarihinin gelmiş geçmiş en büyük liderinin atatürk olduğunda hemfikirdirler. tüm liderlerin onun hakkındaki övücü, özlemle anan paragraflarına kolayca ulaşılabilir. atatürk'e hakaret ediliyorsa faili bizim dinci liboşlardır ancak.

  edit: aceleci davranmasam farkedecekmişim ki bu skandal hakarete imza atan da pakistanlı bi takunyalı f tipi hintliymiş.
 • bu işi yapan, razib khan kardeşimiz hatasının farkına varmış ancak özür dileyeceğine üste çıkma amaçlı bir yazı yazmış. http://blogs.discovermagazine.com/…lobalized-world/

  "for the last image i just entered “top hat,” and yanked out the first picture which had a fully body shot, and inserted it into the image montage."

  öncelikle kendisi atamızı tanımadığını itiraf etmiş bu konuda kendisini kınıyoruz.

  ikinci olarak, atatürk yerine barack obama'nın resmini koyamayacağını da itiraf etmiş. yani bir amerikan vatandaşı olarak kendi cumhurbaşkanına gereken saygıyı göstermesi gerektiğinin farkında olmasına rağmen, aynı ehemmiyeti atamıza gösteremeyeceğini söylemiş.
 • bence burada dürzü yazar "atatürk olmasa babamız kim bilemezdik, maymuna dönerdik" demek istemiş. hakaret yok yani. muz var.
 • insanlığın gelişimi üzerine bir makale yazacak kıvamda bilim insanı olsam, akabinde bunu discover tabanlı bir blog sitesinde paylaşacak güce sahip olsam, eminim destekleyen görseller için google yada wikipediaya girip de "top hat" yazarak düz adamı oynamam.

  bu nedenle kimse tutup da bunun altında tamamen masum bir düşünce yatıyor demesin. vay efendim neymiş top hat yazınca çıkan ilk boy fotoğrafını rastgele almış. bunun adı en masum haliyle cehalettir, ki bilim adına bişeyler yapan birinin bu denli cahil olması kabullenilemez.

  ayrıca (bkz: top sensin hat de sana girsin)
 • 5816 no'lu atatürk'ü koruma kanununa muhalefettir, sınırlarımız içindeki hainleri de teşvik etmektedir.