şükela:  tümü | bugün
  • avusturalyalı doom/death grubu.1993 den sonra album yaptılarmı bilmiorum bilen varsa bilgilendirsin.92 de bi mcd yayınladılar dusk adı altında.93 de ise bi album cıkardılar iste relapse records dan cıkmıstı o album.
  • 93 yılında çıkardıkları transcendence into the peripheral albümlerinden sonra dağılmış doom metal grubu. geup bu albümü ile funeral doomun yaratıcılarından biri olmuş bu müziğin gelişmesinde büyük katkıda bulunmuş, kült olmuştur. yaptıkları müzik karekteristik olarak iki farklı türün birşleşmesidir aslında. hem funeral doomun yavaş ve deprsif atmosferi (ki o yıllarda daha oluşmamış bir terim olmasına rağmen onu geliştirme başarısına ulaşmak kolay iş değildir.), hemde death metalin hızlı ve akıcı ritmleri birleşmiş; ton olarak oldukça pesleştirilmiş gitar riffleri üzerine clean tiz melodiler müzikteki tezliği gözler önüne sunmuştur. vokallerdeki death metal etkisi ise müziğin death metalin yırtıcı karekterini tamamen kaybetmemesinde yardımcı olmuş ve bu tür müzikte bir nevi tescilli marka olmuştur.
    arabesk havası veren lead melodisi için your prophetic throne of ivory isimli şarkılarının dinlenmesini öneririm.
  • ing. iç organların (özellikle karın bölgesindekileri) çıkartılması. zaman içinde ingilizler suçlularını asıp, asılan kişi ölmeden önce bunu yapmışlardır. ayrıca japonyada da samuraylar bu yöntemi, işledikleri suçlardan kurtulacakları inancı ile uygularlardı.
    (bkz: harakiri)
  • (bkz: #104998131)