• muthi$ performans. the edge'in ba$inda olmak uzere bazi yerlerde vokalistin aksani cok siritiyor ama yabanci adama o daha guzel de gelebilir.

kendi besteleri de cok iyi.
  • tekrar bir araya gelseler de şöyle ağız tadıyla bir dance of eternity dinlesek. keşke.
  • albümlerini beklerken kuruduğumuz; sahne duruşlarıyla olsun, müzikleriyle olsun bütün takdirleri toplayan taş gibi insanlar. masstival'de gönül isterdi yanlarında olabileyim, ancak televizyonda izlerken bile gurur duydum.

not: tamam kıskandım biraz da. ben de istiyorum daniel gildenlow'la beraber 5000 kişiye* karşı comfortably numb çalayım.
  • konserlerini, youtube videolarını izledikçe şaşırtan grup..

başkası adına gurur duymak denen duyguyu yaşatıyorlar bana, hayallerine sahip çıktıkları için hem takdir ediyor hem kıskanıyorum...

lisede dinlediğim o grubun böyle olabildiğini görmek gerçekten pek hoş.. yavru kediler, kelebekler, bahar mevsimi...

[o değilde abi daniel'ı nası çıkardınız sahneye be, comfortably numb'ı unuttuğuna göre, arkada içirdiniz gizlice diye düşünüyorum dşflkaiga]
  • ex-menajerleri deniz can karaca tarafından şöyle bir mesaj bırakılmış kendileriyle ilgili, home* forumlarına:

"selam. aylardır foruma ikinci mesajımı bu şekilde yazıyor olmak hoş değil ama olsun.

çok "yorumsuz" yazabilmek için uğraşmakla birlikte, buradaki görüşlerin tamamı bana ait olup, disenchant'ı veya diğer eski/yeni elemanlarını bağlamaz.

pentagram konserinin ardından vokalistimiz burak'a yol verilmesine müteakip grup bir boşlukta kaldı. bunun sebebi vokalist probleminin olması değil, zira bir vokalistle derhal doldurulmuştu boşalan yer.

türkiye'de müzik, özellikle bu tarzdaki müzik istendiği kadar iyi niyetli olunsun, profesyonel olarak yapılamıyor. burak'la ayrılınmasının ardından uzunca zamandır halının altına itilen kişisel problemler "bir şekilde" gün yüzüne çıktı ve grubun dağılma noktasına gelmesine sebep oldu.

bu iş bir meslek olarak görülebilse belki çoğu şey sineye çekilir ve devam edilebilirdi, zira bir işyerinde çalışma arkadaşlarınızı sevmiyorsanız işten ayrılmazsınız, ama mümkün olmadı. zira biz olaya istediğimiz kadar profesyonel yaklaşalım, ülke şartlarında yabancı sözlü progressive rock meslek olarak yapılabilecek bir şey değil. dolayısıyla profesyonellikten bahsedilemiyor.

disenchant elemanları serkan bilgi, özgür türkekul ve armağan umut gruptan kasım ayında diğer elemanlarla yaşadıkları kişisel problemler sebebiyle ayrıldılar. zaten birkaç hafta evvel de ben grubun menajerliğini aynı sebeplerle bırakmıştım.

ali özen ve ilker tekbaşaran ise bu eleman eksilmelerine karşın grubu devam ettirmeyi seçtiler.

şu an elimizde bulunan rtm albümü* ne yapacağımızı ise bilmiyoruz. belki bir sabah internete koymuş oluruz, belki isteyene yollarız. tam konuşulmadı birşey. disenchant'ın şu an ne durumda olduğunu bilmiyorum, zira sormuyorum, sormuyoruz. şu an disenchant'ın beni ilgilendiren tek kısmı bu albümün nasıl "borçlu olduğumuz müzik dinleyicileri"ne ulaştırılacağı. bu da eninde sonunda gerçekleşecek.

kendi açımdan bu işin böyle bitmesini istemezdim, hayırlısı olsun. bu kadar uzun süredir de bununla ilgili açıklama yapmadığımız için üzgünüz, fakat bu açıklamanın hala devam ettiği varsayılan grup tarafından bir şekilde yapılması gerekirdi. benim tarafımdan değil."
  • 2006 yazının başında (yetişmediği takdirde sonunda) çıkarmayı planladıkları ilk albümlerinin sır gibi sakladıkları şarkılarından iki tanesini dinleme şerefine nail oldum. çok fena heyecanlandığımı, gaza geldiğimi söylemeliyim. albümün açılış parçası olacağını öğrendiğim şarkıya vuruldum. şarkının davullarının çok zengin olduğunu, yer yer pain of salvation'a tatlı gülümselemelerle baktığını söyleyebilirim. aslında şarkı bu söylediklerimden daha fazlasını barındırıyor ama albümü bekleyenler için sürprizi bozmamak için ağzımı kapalı tutuyorum. inşallah albümleri yaz başına yetişir de yaz dönemi organizasyonlarında da izleriz onları.
  • (bkz: minds corrupted)(bkz: #10244647)
  • rockistanbul da öğlen vakti millet baymışken derinlerden gelen dream theater nağmeleriyle onlarca kişiyi sahne önüne çekmeyi başarmış, çok başarılı 2 coverdan sonra (home, the dance of eternity) toplanan kalabalığa kendi şarkılarını dinletmiş, çok eğlenceli gençlerden * oluşan grup. onlar sahnede çok eğlendiler, biz de sahne önünde.. vokal süperdi, ama ayrılmış galiba gruptan, yazık olmuş..
  • masstival 2007 bünyesinde verdikleri keyifli konseri daniel gildenlow destekli comfortably numb coverıyla bitirerek izleyenleri epey mutlu etmiş olan grup.
  • ege üniversitesi bahar şenliklerinin son gününde sonuncu amatör grup olarak sahne alan ve beni yayıldığım çimlerden kaldırıp sahne önüne kadar getirebilen tek grup olmakla beraber, 5 günde hiç bir grubun toplayamadığı adamı da konser alanına toplayan ultra yetenekli ve hayvani grup. ekipmanlarının da iyi olması ayrı bir gerçek tabi. yine dream theater coverdılar tabi ve çok da sağlam çaldılar yani ayakta alkışlama gereği duydum ama o vokal neydi abi, tamam dream theater coverı yapılırda vokali de coverlamak nzorunda değilsiniz yane. nyese yinede çok sağlam grup tebrik ettim gözlerinden öptüm. ha bide bunlar deli opeth coverı yapar benden söylemesi.....
hesabın var mı? giriş yap