şükela:  tümü | bugün
  • tipik maniye göre çok daha kötü bir tablo arzeden, intihar riski yüksek olan, hem depresyon hem de mani belirtilerini birlikte gösteren duygudurum halidir. karma (mikst) epizod da denir.
  • haftalardır içinden çıkamadığım, çıkamadıkça çıldırmaya an be an yaklaştığım bipolar episodelarının en boktan en lanet hali.

    gün içerisinde hipomanik gibi aşırı enerjiden bir anda majör depresyonun dibine düşüyorsunuz. aynı anda 5 kitaba başlayıp sonra sessizce bir koltuğa sinip ölmeyi bekliyorsunuz. doktorların genelde pek umrunda olmayan bu mani türü zannımca bipoların en boktan süreci.

    kendi kendime araştırmalarım sonucunda (onlarca türkçe ve ingilizce makale okuyarak) kadınlarda ve tip2 bipolarda daha sık rastlanan episode. tanı koyulabilmesi için bir hafta içinde en az dört kere manik ve depresif atak geçirmeniz gerekiyor. bazı durumlarda ise (bkz: ben) gün içinde bile defalarca iki uçlu duygu durumunda gidip gelebiliyorsunuz. tedavi süresinin en uzun olduğu ve henüz araştırmaların az olması sebebiyle kesin bir klinik bulguya erişilemeyen bu episodeu allah düşmanımın başına vermesin. dinimiz amin.
  • doktorumun bendeki belirtilere dayanarak söylediği mani türü. hipomani ile birlikte depresyon eşzamanlı kısa periyotlu olarak gün içinde yer değiştiriyor. aptala dönüyorsunuz.