şükela:  tümü | bugün
 • ırk.

  anti-feminist gibi algılanmasın ama, bu ırk, kapitalizmin en büyük yandaşçsıdır.

  güce, çıkara, kısa yola adeta tapınma bu ırkta görünür. erkeğini belirlemede, kendi çıkarları doğrultusunda doğal seleksiyona tabi tutma gibi acımasız yöntemleri mevcuttur. ideal erkeğini bulduğu vakit erkeğin güç zemininde en iğrenç yeteneklerini bulunmaz bir madenmiş gibi ön plana çıkarır. insan ırkının yaklaşık %50'sine tekabül eden bu ırk, felsefi ve ilmi algortimaları umursamaz. domine edici güce sahip bu ırk, kapitalizmdeki eşitsizliğin en önde gelen savunucusudur. ana göre değişen psikolojik altyapısı, sürdürülebilirlik kavramını bertaraf etmiştir.

  doğaldır, zira kapitalizm de bu ırka benzer. bu ırk, tarihin sonunu getiren temel belirleyicidir.
 • narin olanına kız,
  olgun olanına kadın,
  vahşi olanına karı denilir.
 • içerisinde erkek parçanın gireceği boşluk olan parça, kalıp vs.
 • yetişkin dişilere kadın, yetişkin erkeklere adam denir. özellikle geri kalmış oryantal kültürlerde dişilerin cinsel kimliği "ayıp" olarak algılandığından bu kimliği öne çıkaran "dişi" kelimesi yerine kelimeler türetilir. çünkü dişi direk cinsel kimligi, ayirt edici cinsel uzuvlari ve hormonları işaret eder. bunların öne çıkması ise bir kadın için çok sakıncalıdır.

  bu geri kalmış ataerkil kültürlerdeki iki arada bir derede kalmış kenar mahalle modernlerinin "kadın" kelimesi fanatizmi ise tam bir kafa karışıklığıdır (doğulu altyapı üzerine batılı sos). bu arada kalmışlar "kadın" diyebildikleri için kendilerini, alt kültürün "baaayan" avamlığından ayrıştırırlar. oysaki kadın kelimesi bir cinsiyeti ifade etmez. ben hiç bir yerde cinsiyetim sorulduğunda "adam" yazmam.

  bir cinsiyet olarak "dişi" kelimesi ne kadar yabancı geliyor değil mi kulaklarınıza? en kendini modern zanneden feminist kadına desem "müthiş dişi bir kadınsın" diye sanki orospu demişim gibi algılar. direk zıt anlamlısı "erkek" ise ne kadar gündelik bir kelime. yoldan geçen adama "bravo erkek adamsın" desem göğsü kabarır. bu tip ataerkil alışkanlıkları aşmış latin kökenli kültürlerde ise böyle bir durum yok. belediyeden aldığın ikametgah senedinde bile cinsiyet koskocaman "dişi" (female) olarak yazar. bankadaki kredi başvurusu formunda da cinsiyet seçenekleri dişi ve erkektir. kadın, kız, bayan, hanım filan değil. bu kelimeler cinsiyet değil, bastırılmış cinselliktir.

  yani o "kadın" kelimesi savunucuları bile aslında direk cinsiyetlerini ifade eden kelimeyi gömmüş, üstünü örtmüşler.

  ha "kadın" bile diyemeyip, bir cinsiyeti "bayan" diye ifade eden, varoş tipleri zaten geçiyorum. kendimi izole ederek yaşamayı seçtiğim profiller bunlar.
 • hemcinslerinden hoşlansa da dişini kırar çocuğunun geleceğini kırmaz bu hatunlar.
 • sadece kadin olmanin otesinde kadinsi olmayi da vurgulayan kelime.
 • erkek ile dengede olduğunda tam var olan enerji.
 • -kadın için erkek bir araçtır; amaç daima çocuktur.peki, kadın erkek için nedir?
  gerçek erkek iki şey ister: tehlike ve oyun.bu yüzden, en tehlikeli oyuncak diye ister o kadını.

  -bırakın korksun erkek, nefret eden kadından: çünkü erkek gönlünün derinliğinde sadece kötüdür; oysa kadın berbattır.

  f.nietzsche
 • (bkz: the);
  (bkz: she)..
 • bir di$iye bu $ekilde hitap etmeniz genelde onu kizdirsa (nedense di$iler sadece cicegin organlarinda ya da hayvanlarda bulunabilir gibi bir tavir olur genelde) da benim kullanmaktan cekinmeyecegim kelimedir. bireyleri kadin ve kiz olarak kategorize eden ayrimci zihniyetten cok daha kullani$li oldugu kanaatindeyim.