şükela:  tümü | bugün soru sor
 • erkek kedi kısırlaştırıldıktan sonra dünyanın en nonoş en kucak delisi yastığı olur. ama özellikle bu ameliyat yüzünden idrar yolları problemleri ve erken ölüm gibi korkunç gerçeklerle yüzleşilir.

  dişi kedi kısırlaştırılırsa ömrü uzar, ama karakterinde zerre değişiklik olmaz, aynı şımarık kontes havaları devam eder.

  hepsine ayrı ayrı aşık olunur, kimseye benzemezler.
 • erkek kedi, pek sevdirmez kendini. azıcık okşamanıza izin verse de akabinde hemen ısırarak "yeter, hadi ikile!" mesajı verir.
  dişi kedi ise sevilmeye, okşanmaya doyamaz. kucakta uyur, mıncık mıncık ettirir.
  istisnalar mevcuttur ve en kuvvetli istisna, ihtiyar kedilerdir, her fırsatta sevdirirler.
 • erkek kedi daha koca kafalı ve iri kıyım olur. bir de iyi beslenirse azman bir tosuncuğa dönüşür. daha güzel mıncıklanır.
 • öncelikle söylemeliyim ki her ikisine sahip biriyim.

  aralarında 1,5 ay olmasına rağmen erkek kedi daha tosun, daha büyük kafalı ve daha kabarık tüylü oluyor. sevilme açısından daha iyi. aralarında geçen bir kavga sırasında daima erkek kazanır. sevilme açısından daha iyi. her ikisi de kendini sevdirmeyi seviyor ama kedisine göre değişir bu. kimi kedi kendini okşatmaya bayılır kimisi dokundurmaz. ama kedinin yaşı büyüdükçe daha çok uysallaşıyorlar. uyuma konusuna gelince dişi kedi daha çok uyur. erkek kedi çok daha hareketli olur koşmaya ortalığı dağıtmaya bayılır. eyyorlamam bu kadar.
 • erkek kediyi 6 aylıkken kısırlaştırırsanız eve koku bırakmaz. tam mıncırmalık şişko bir şapşala dönüşür. dişi kedi ise tam bir cadıdır. kesinlikle dokundurmaz, eve gelen misafiri hırlayarak kovalamışlığı vardır.

  ama ikisiyle de mutluyum. birbirinin tam zıddı karaktere sahip ana, oğul olan kedilerimle geçinip gidiyoruz işte.
 • vs den kasıt kavga değilse, dişi kedinin lehine sonuçlanır.

  erkek kediyi kısırlaştırmadan evde beslemek neredeyse imkansızdır. ''kediler nankördür'' yanılgısının müsebbibi olan kısırlaştırılmamış erkek kedi, cinsel dürtüleri sebebiyle geceleri tuhaf tuhaf miyavlar, sağa sola kokusunu bırakır ve evdeki kendi belirlediği bir şeye (oyuncak, yastık vs) sürekli tecavüz eder.

  ama dişi kedi.. yavrum, ''sadık'' ve cana yakındır. insan gibidir, sanki sizi anlar, sadece yemek istediğinde değil, diğer zamanlarda da yanınızda kalan hayvan-sahip ilişkisinden öte gerçek bir dostunuz olur. hele bir de yavrularını sizin yanınıza getirip güvenini ve sevgisini açıkça ifade etmez mi, işte o an gözleriniz dolar.

  bunun dışında erkek ya da dişi fark etmez, kısırlaştırılan kediler sanki ruhları alınmış birer robot gibidir. mal gibi olur, bazen hayata bile küserler. bu yüzden, herhangi bir sağlık sorunu olmaksızın, kısırlaştırmaya hayır! iki parça yiyecek verip barınak sağladı diye, kimse, bir canlının en doğal hakkı olan üremeyi elinden alma hakkına sahip değildir! aynı şekilde, belediyelerin, riya ile dolu hayvan ambulansı hizmeti de bu na dahil. hayvanları tedavi ediyorsunuz diye onları kısırlaştıramazsınız, yaptığınız tedavi değil, canice bir ''soykırım''dır. asıl sizin zürriyetiniz kurusun oçları.
 • bi karar verin amk dediğim versus. suserlerin yarısı erkek, yarısı dişi kendini sevdirir diyor.
 • erkek kedilerim beni sever, dişi kedim tesisatçıları...
 • öncelikle benim minnoşum dişi ve dişi olmasının hakkını fazlasıyla veriyor. nazlı mı nazlı, canı isteyince sevdirir/kucağa gelir, canı istemezse poposunu döner. inatçı mı inatçi, onu bir yerden aldıysanız, didinir didinir, sizin aldığınız yere geri döner. ayrıca yabani, misafirlerden nefret eder, hemen gözlerden kaybolur. gözlemlerime göre cidden erkek kediler daha sıcak, sevecen, insancıl.
 • erkek kedim var, ev taksim helasına döndü dönecek kızgınlık yüzünden. istisnasız her türlü nesnenin üzerine bırakma potansiyeli mevcut.

  eyyorlamam bu kadar.