• dis uzerinde cesitli yanma reaksiyonlarina sebebiyet verdigi icin cok zararlidir, kullanilmamalidir. ama niye satilir, o ayri bi konu.
  • eger iltihap yoksa, acik bir curuk ise yani hava alan bir curuk ise, en iyi "idare edici" cozumdur..
    zararli evet ama, o anda zarar dusunulemiyor
  • koçak ilaç a.ş tarafından üretilen, içeriğindeki karanfil esansından dolayı hoş bir kokusu fakat berbat bir tadı olan, diş ağrılarını geçici olarak hafifletme amacıyla kullanılan, çektiğiniz diş ağrısının şiddeti sebebiyle gecenin bir yarısı şişenin büyük bir kısmını kullandığınız taktirde, diş etinizin fazlaca hasar göreceği, bir hafta boyunca dilinizin ön kısmının tad duyusunu kaybedeceği, bütün bunların üstüne bir de dişçinizden fırça yemenize sebep olacak, 10 cc'de 2.0 g klorbutanol, 0.5 g fenol, 3.5 g esans girofle (karanfil oluyormuş bu) ve 4.0 alkol ihtiva eden bir solüsyon.
  • kullandim. dis agrim hafiflemedigi gibi agzimda tuhaf bi tat, evde de disci muayenehanesi kokusu olustu. sener sen'in "muhsin bey" adli filmde disinol bulamadigi zaman "raki yok mu?" diye sordugu aklima geldi. sonucta raki disinol'den daha etkiliymis, gordum, anladim.
  • geciktirici muadili olarak kullanmak ilk basta akıllıca olabilir. yanlız dikkat etmek gerekir... yok yok hic akıllıca degil denenmesine gerek yok...
  • içeriğinde bulunan fenol ile beni şaşırtan ilaç. 0,5 g gibi büyük oranda bulunan bu kansorojen mutojen kimyasal şu geçenlerde gömülü bulunan varillerin içerisinde olandan. ele bile sürmeyi geçin, labaratuvarda şişesini açık bırakıp kokuttuğum için fırça yemişliğim vardır yıllar önce!

    yasal izni veren kurum kuruluş kişiler için (bkz: koyayım o kafaya bi odun)
  • hayatimin en uzun gecelerinden ikisinde yarim sisesini tuketmisligi olan gonulsuz bir denegi olarak sunu rahatlikla soyleyebilirim ki, uyusturmaysa uyusturma, geciktirmeyse geciktirme arkadas. yalniz dis harici baska bir yerine temas ettirmesen iyi olur zira birkac damlaciginin degdigi dudagim bir bes gun sonra kendine anca gelebiliyor. fiyati da 2 lira bir sey. evde bulundurmak lazim ama kelimenin tam anlamiyla da agzimiza sictigindan once apranax'i tercih etmekte fayda var. hem alkol orani da %40 saniyorum. fenolsuz menolsuz, agzimiza zayiat vermeden daha yuksek alkol oraninda bir raki olsun, bir votka olsun ilac olurlar sanki.