şükela:  tümü | bugün
 • rakı yoksa yerine kullanılabilinir.
  ama bi evde de rakı olmaz mı?
 • kullandim. dis agrim hafiflemedigi gibi agzimda tuhaf bi tat, evde de disci muayenehanesi kokusu olustu. sener sen'in "muhsin bey" adli filmde disinol bulamadigi zaman "raki yok mu?" diye sordugu aklima geldi. sonucta raki disinol'den daha etkiliymis, gordum, anladim.
 • kim ne derse desin, diş ağrısı çok fazla olan insana götüne demir sok geçicek dersen yapabileceğinden; bunu kullanma deseniz de kullanacağı ilaçtır.

  sokmak isteyen sokar tabi diş ağrısı bahane.

  sonradan edit: diş'in dış kısmına yakın ağrıyı hafifletir. diş kökünden ağrıyorsa tesiri yok. boşuna ağzınızı tahriş ettirmeyin.
 • muhsin bey filminde geçer..ali nazik, sevda hanımın kapısını çalar ve..

  ali nazik: dişinol var mıdır?

  sevda hanım: sen de kimsin lan hırt, gecenin bu saatinde?!
 • eger iltihap yoksa, acik bir curuk ise yani hava alan bir curuk ise, en iyi "idare edici" cozumdur..
  zararli evet ama, o anda zarar dusunulemiyor
 • hayatimin en uzun gecelerinden ikisinde yarim sisesini tuketmisligi olan gonulsuz bir denegi olarak sunu rahatlikla soyleyebilirim ki, uyusturmaysa uyusturma, geciktirmeyse geciktirme arkadas. yalniz dis harici baska bir yerine temas ettirmesen iyi olur zira birkac damlaciginin degdigi dudagim bir bes gun sonra kendine anca gelebiliyor. fiyati da 2 lira bir sey. evde bulundurmak lazim ama kelimenin tam anlamiyla da agzimiza sictigindan once apranax'i tercih etmekte fayda var. hem alkol orani da %40 saniyorum. fenolsuz menolsuz, agzimiza zayiat vermeden daha yuksek alkol oraninda bir raki olsun, bir votka olsun ilac olurlar sanki.
 • diş hekimlerinin, kendi başınıza yani doktor kontrolü altında olmadan önermediği diş ağrısını geçiren en etkili damla. tabi amatör bir dişçiyseniz küçük yaşta süt dişlerinizi kendiniz çekmeyi başarabildiyseniz bu önermeyi şahsen ben hadi ordan diyerek geri çevirmiştim.

  olduya kazara diş etinize, dudağınıza geldi bir kaç damla, çamaşır suyu kadar etkili. dökülen yer 2 hafta boyunca yılan gibi deri atar.
 • bir diş hekimine gitmeyip evde kendi kendine her dişin ağrıdığında cahil gibi dişinol ile idare etmeye devam edersen zararlıdır tabi. tedavi edici özelliği yoktur. onun dışında gayet de etkili geçici bir ağrı gidericidir.
  gece ağrısından uyandığım dişime bir iki damla sürdüm (şişenin yarısı falan değil yani) direk nasıl uyuduğumu bile hatırlamıyorum, sabah da paşalar gibi diş hekimine gidip tedavisini yaptırdım kim ne derse desin o diş ağrısını sadece çeken bilir.
 • dise surersem emmez diye dusunup an itibariyle yarim sisesini dis etime emdirmis oldugum ilac. dudagimin da yarisi uyustu, botokslu teyzeler gibiyim, bakalim nolcek.

  edit: dudagimin yarisini hala hissetmiyorum, kullanmayin kullandirtmayin.
 • dün akşam diş ve diş eti ağrımı geçirmek için kullandığım ilaç.

  pamuğa döktükten sonra yanağımla dişim arasına bıraktım ve işime döndüm. beş dakika sonra aynaya bakmamla "ananskiimm nooluyo lan!!" demem bir oldu. dudağımın sağ alt tarafı ve yanağımın içi bembeyaz olmuştu. elimi atmamla derimin soyulması bir oldu. yalnız ağrıdan eser kalmamıştı. sırf diş ağrıma geçici bir süre çözüm olduğu için çöpe gitmemiştir.