• dis uzerinde cesitli yanma reaksiyonlarina sebebiyet verdigi icin cok zararlidir, kullanilmamalidir. ama niye satilir, o ayri bi konu.
  • eger iltihap yoksa, acik bir curuk ise yani hava alan bir curuk ise, en iyi "idare edici" cozumdur..
    zararli evet ama, o anda zarar dusunulemiyor
  • koçak ilaç a.ş tarafından üretilen, içeriğindeki karanfil esansından dolayı hoş bir kokusu fakat berbat bir tadı olan, diş ağrılarını geçici olarak hafifletme amacıyla kullanılan, çektiğiniz diş ağrısının şiddeti sebebiyle gecenin bir yarısı şişenin büyük bir kısmını kullandığınız taktirde, diş etinizin fazlaca hasar göreceği, bir hafta boyunca dilinizin ön kısmının tad duyusunu kaybedeceği, bütün bunların üstüne bir de dişçinizden fırça yemenize sebep olacak, 10 cc'de 2.0 g klorbutanol, 0.5 g fenol, 3.5 g esans girofle (karanfil oluyormuş bu) ve 4.0 alkol ihtiva eden bir solüsyon.
  • kullandim. dis agrim hafiflemedigi gibi agzimda tuhaf bi tat, evde de disci muayenehanesi kokusu olustu. sener sen'in "muhsin bey" adli filmde disinol bulamadigi zaman "raki yok mu?" diye sordugu aklima geldi. sonucta raki disinol'den daha etkiliymis, gordum, anladim.
  • rakı yoksa yerine kullanılabilinir.
    ama bi evde de rakı olmaz mı?
  • geciktirici muadili olarak kullanmak ilk basta akıllıca olabilir. yanlız dikkat etmek gerekir... yok yok hic akıllıca degil denenmesine gerek yok...
  • hayatimin en uzun gecelerinden ikisinde yarim sisesini tuketmisligi olan gonulsuz bir denegi olarak sunu rahatlikla soyleyebilirim ki, uyusturmaysa uyusturma, geciktirmeyse geciktirme arkadas. yalniz dis harici baska bir yerine temas ettirmesen iyi olur zira birkac damlaciginin degdigi dudagim bir bes gun sonra kendine anca gelebiliyor. fiyati da 2 lira bir sey. evde bulundurmak lazim ama kelimenin tam anlamiyla da agzimiza sictigindan once apranax'i tercih etmekte fayda var. hem alkol orani da %40 saniyorum. fenolsuz menolsuz, agzimiza zayiat vermeden daha yuksek alkol oraninda bir raki olsun, bir votka olsun ilac olurlar sanki.
  • diş hekimlerinin, kendi başınıza yani doktor kontrolü altında olmadan önermediği diş ağrısını geçiren en etkili damla. tabi amatör bir dişçiyseniz küçük yaşta süt dişlerinizi kendiniz çekmeyi başarabildiyseniz bu önermeyi şahsen ben hadi ordan diyerek geri çevirmiştim.

olduya kazara diş etinize, dudağınıza geldi bir kaç damla, çamaşır suyu kadar etkili. dökülen yer 2 hafta boyunca yılan gibi deri atar.
  • bir diş hekimine gitmeyip evde kendi kendine her dişin ağrıdığında cahil gibi dişinol ile idare etmeye devam edersen zararlıdır tabi. tedavi edici özelliği yoktur. onun dışında gayet de etkili geçici bir ağrı gidericidir.
    gece ağrısından uyandığım dişime bir iki damla sürdüm (şişenin yarısı falan değil yani) direk nasıl uyuduğumu bile hatırlamıyorum, sabah da paşalar gibi diş hekimine gidip tedavisini yaptırdım kim ne derse desin o diş ağrısını sadece çeken bilir.
  • piyasadan toplatılan ilaç. geçen gün delirtici bir diş ağrısıyla eczaneye gittiğimde dişinolün diş etlerini öldürdüğü gerekçesiyle piyasadan toplatıldığını söyledi eczacı. muadili bir ilaç vereyim dedi peki dedim çıkarttı bi ilaç verdi tam tamına yirmi yedi lira. dişinol nereden baksan üç buçuk liraydı. çok yazık oldu çok. tanrı alka-seltzerimi korusun...
hesabın var mı? giriş yap