• 1 günlük uzaklaştırma versiyonuyla tanıştığımda okulun azılı tiplerinin "ooo aramıza hoşgeldin, sen de artık bizdensin haa" ifadeleriyle karşılaşmama neden olmuş ceza çeşidi.
    (bkz: #6105503)
  • iste asagida disiplin kurallarinin ve sistemin ne kadar komik olduguna dair bir action anlatilmakta;

lisemin bitmesine 1 ay kala kanli bicakli oldugum cografya,ayrica sınıf ogretmenim beni su 3 nedenden dolayı disipline verdi.
    -okul arac ve gerecelerini getirmemek (ders arac ve gerecimiz sadece kitap)
    -derste konusmak
    -ödevlerini yapmamak.(hic ödev verilmedigi halde)

sonucta disiplin kurulu baskani hoca nedenleri komik bulup ufak çapli kahkasindan sonra beni ve dier zanlilari geri yollamisti.
  • lise son sinifta, nobetci oldugum halde tahtayi silmedigim gerekcesiyle kuruldan savunmamin istendigi ve sonucta uyari cezasi aldigim ceza turu. (bkz: disiplin kurulu) (bkz: saka gibi)
  • ben tuvalet kapısını 4.kattan attım diye 1 gün süreyle uzaklaştırma aldıydım.savunma verdiler ama savunulacak bisi diildi bos savunma verdiydim
  • okullarda kani kaynamis gencleri hizaya getirmeye yaradigi dusunulen yaptirim turu... uzaklastirmaya kadar yolu vardir daha.
    (bkz: 5 gun disiplin cezasi)
  • kurula başkanlık eden okul müdürü, 3 öğretmen ve bir öğrenci (onur kurulu başkanı) tarafından verilen cezadır. kurulun toplanmasına çok fazla neden olunmadığı sürece cezasız yada uyarı ile kurtarılabilir.
  • ayrica en sik alinan ceza turu olan (bkz: uyari cezasi)
  • gelecek vadeden bir öğrenci olduğum için okulda bana bir türlü veremedikleri ceza. bunun yerine şahsıma bağırıp çağırdılar; slut shaming falan yaptılar lol çok hassas bir çocuktum ben evde ağlıyordum keşke disipline verseydiniz bir halt olmuyor millete.

ceza almamı "gerektiren" şeylerim ise:

* eyleme gitmek
    * boykotlara katılmak
    * dar gömlek giymek
    * üstümü öğretmene aratmamak
    * kopya çektiğini bildiğim arkadaşlarımı ispiyonlamamak (herkes 100 almıştı, ben ve kankam kopya cekmeyi reddettik 60 falan aldık. kopyayı kanıtlayamıyorlardı ve bildiğimiz bir şey varsa söylersek 100 alacaktık, söylemezsek disiplin. çok da s2mdeydi.)
    * sevgilimin olması
    * siyah kot giymek
    * etek boyumun kısa olması
    * bahçede sigara içmem
    * çantamda sigara taşımam, hiçbir yerde içmesem bile
    * çantamda lipstick olması
  • defalarca kapısından döndüğüm lise cezalandırma şekli...
hesabın var mı? giriş yap