şükela:  tümü | bugün
  • ciddi sıkıntı cektigim olay.

hevesim kacınca elimi kaldırasım gelmiyor.
    tavla oynarken ucte bitsin diyorum, sıklıkla sıkılıyorum; sinemada-tiyatroda sıklıkla ilk perdede cıkıyorum, sıkılıyorum.. durmadan sıkılıyorum,, durduramıyoruz.
    pek cok seye yetenegim vardı, ama hicbirinde en iyi olamadım. dunyanın en elastik vucutlarından birine sahibim, allah vergisi, uzunca sure bale yaptım, ama cok iyi degildim, cunku kaslarımı kasıp vucuduma saatlerce hakim olmaya useniyordum. iki sene lisanslı basketbolcu oldum, iyiydim de, ama sonra hevesim kactı. uzun kosu yaptım, birkac ay sonunda bıktım. yuzme takımında yuzdum, ama hep eglenecesindeydim, cok disiplinli olmayınca sampiyonlugum filan yok. bir muzikalde ve bir oyunda yer aldım, ama hic dogru duzgun tiyatro dersi almadım cok sevmeme ragmen, usendim. tango yaptım birkac ay, bıraktım bayıp. swing yaptım bir iki ay, bıraktım bayıp. salsa yaptım, iki uc defa, ilk kuru hic gecicek kadar motive olamadım, uc dikisli birinci kur ogrencisiyim. yazı yazmayı cok seviyorum, ama kitap yazacak kadar disipline edemiyorum kendimi. akademik anlamda hep kafam bastı, ama hep sadece son gece calıstım, okul birinciligim hal boyle olunca pek yok. ve simdiye kadar on defa is degistirdim. yetenegim mi yoktu? haşa. belli bir sure sonra motivasyonum dustu sadece.

bu hayat boyle gecmez. bunca maymun istahlı gecmez.
    hayatta "lanet olsun" dedigin bir dolu an oluyor, ama dirayetli olmak, bırakıp gitmemek lazım.
    is hayatımdan baslayarak kendimi ele alayım artık diyorum. once bir iste soyle dort-bes sene durarak baslayayım. gerisi yavas yavas otursun.
  • herhangi bir konuda ustalasmak icin en basta gelen eylem. cagdas insanlar her gun ortalama 8 saat disiplinli bir sekilde iste kaliyor. ama ayni insanlarin cok azi is saatleri disinda oz disipline sahiptir.