şükela:  tümü | bugün
 • netflix'ten 20 bölüm onay alan ve yapımcılığını chuck lorre'un yapacağı komedi dizisi. dizinin başrolünde kathy bates olacak.

  http://deadline.com/…ointed-kathy-bates-1201786218/
 • kahkaha efekleri yüzünden "şov içinde şov" türünde bir şey zannettiğim, ilerleyen dakikalarda yanıldığımı anlayıp bıraktığım dizi. ah kathy bates ah...
 • içindeki lays reklamları ve illüstrasyonları harika olan dizi. konusunun yarattığı beklentinin altında kalıyor ama kötü de diyemeyiz.

  iki salak youtuber’ına alışınca komedi ihtiyacını bölümler ilerledikçe daha fazla karşılıyor.
 • uzun zamandir izlerken bu kadar eglendigim bir yapim olmamisti. ama devami gelecek mi bu kadar miydi bitti mi bilmiyorum.
  p.s. eger devami var da netflix turkiye yayinlamiyorsa senin yapacagin isi ben netflix turkiye..
 • atıştırmalık dizidir. herkesin en iyi diziler listesinde olan, doyumluk dizilerden birini bitirip nefes almak için daha çerez, kafa yormayacak bir dizi arıyorsanız öneririm.

  dizinin baş karakteri olan ruth 60-70'li yıllar arasında amerika'daki yükselen hippi hareketinin bir ferdidir, idealist kimliğini hiç elden bırakmayan ruth daha sonradan değişerek kapitalizme teslim olan kocasından ayrılmıştır fakat ondan bir çocuğu olmuştur yani travis, travis işletme bölümü mezunudur, yarısı babasından aldığı genetik benzeşmeden dolayı sürekli başarılı olmak isterken diğer yarısında hippilik yatmaktadır, diğer çalışanların onu patron gibi görmesini ister fakat içten içe onların arkadaşı olmayı patron olmaktan daha fazla istemesinin sonucu olarak bunu kabullendiremez.

  dükkandaki çalışanlara gelirsek carter, vietnam sendromu yaşayan askerlerden, ırak savaşı sonrası psikolojik çöküşünü onun sezonun başındaki ve sonundaki haline bakarak çok rahat anlayabiliriz, carter üzerinden dünya nüfusunun çok büyük bir çoğunluğunun hemfikir olduğu "ot uyuşturucudur, uyuşturucu kötüdür" düşüncesini sorguluyoruz, devletlerin sebep olduğu savaşta kendini kaybeden carter, devletlerin yasakladığı ot sayesinde kendini buluyor, dizinin dişe dokunur şekilde işlediği tek karakter hikayesi.

  pete benim en çok güldüğüm ve sempati duyduğum karakter, pete'i 1 saat izledikten sonra "ot içtikten sonra bende böyle olacaksam hemen getir bir fişek" demeyecek insan tanımıyorum, iyiliği ve temiz kalpliliği pete olarak görüyoruz bu dizide, biraz da şapşallığı elbette.

  elizabeth alderfer'in oyunculuğunu beğendim bana kendisi himym'daki robin'i hatırlatıyor ama canlandırdığı karakter olivia'nın dizideki ağırlığını pek hissedemedim önümüzdeki sezon çekik kız jenny'le birlikte daha çok görmek isterim.

  sürekli müşterilerden dank ve dabby dizinin dengeleyicileri, evet ot bilinçli kullanıldığında sakinleştirici, rahatlatıcı görev görebilir fakat tüm kullananlar eli yüzü düzgün insanlardır, bilinçli kesimdir diye de savunamayız diyor bize bu salak çift üzerinden hatta bir bölümde yanılmıyorsam ruth bunlara bizleri kötü gösteriyorsunuz demişti direkt olarak, bu çiftin olumsuzluk yansımalarını memleketimizde de özenti tipler ya da park köşelerindeki it kopuk takımında görebilirsiniz.

  tae kwon doug ot düşmanlarının ete kemiğe bürünmüş hali, o bir spor adamı, disiplin onun için her şey demek, onun dünyasında kenevir ve eroin arasında en ufak bir fark yok, kullananların hepsi asalak, toplum düşmanı tipler. dizi bu karakter üzerinden bize asıl salağın kim olduğunu net bir şekilde yansıtıyor ve onun olduğu sahnelerde hoş bir tebessümde bulunuyoruz.

  başlığına bu kadar az entry girilmesini anlıyorum, kesinlikle belirli bir kitleye hitap eden dizi fakat aramızda olur da bu kitleye dahil olup dizi hakkında bilgi almak isteyen arkadaşlar olursa diye karakterler üzerinden kısa bir bilgilendirici entry girmek istedim.
 • şurada şu mu olmuştu şurda kesin buna mesaj verdi demeden hitap ettiği kesime göre ''özellikle'' oluşturulmuş olduğunu düşündüğüm konsept dizi. her dizinin alengirli yollardan sınırları zorlaması olayları karmakarışık işlemesi iyi bir dizi olması için şart değil bence. çeşitlilik güzeldir.
 • oldukca neseli bir cannabis revolution dizisi.
 • dabby ve dank ile coşan netflix dizisi.
 • uzun zamandan sonra kahkaha atarak dizi izlememi sağlamış kafası güzel bir yapım.
 • uzun zamandır aradığım boş muhabbeti veren keyifli dizi. çok güldürüyor ya.