• bu diski atan kişi eğer hatunsa oldukça iri kalın bööle ne biliiim..erkek gibin felan olur...eskiden üzerinde ddr yazan sarışın mikro göğüslü koca kafalı kollu insanlar vardır...sanırım onlar kadındı
    (bkz: cekic atma)
  • (bkz: discus)
  • (bkz: discobolos)
  • akıllara hemen al oerter'i getiren branş. benim dışımda acaba birisi de seyrederken zevk alıyor mu diye hep merak eder dururum. anneme geçenlerde anlatmaya çalıştım; odada olan kediler amuda kalkıp hendek atlayacaklardı...
  • binbir hevesle aldığınız oyun cd'sinin ısrarla bad sector vermesinden sonra girişebileceğiniz hadise.
  • uzun boylu olmanın birincil öncül olduğu sporlardan biridir. kol açıklığı ne kadar büyükse mesafe de o kadar uzar. ayrıca disk atan atletler kıvırcık saçlı olur ve tip olarak herakles'e öykünürler.
  • diskçi olmayıp da disk atmaya kalkışan kendini bilmez sporcularda şiddetli bel ve boyun ağrılarına neden olan atletizmin güzide branşıdır. diskçi dediğin böyle ta uzaktan belli olur. uzun boylu, hafif kilolu, geniş geniş omuzlu olur bu diskçiler. tekniğiyle atıp arkasından bir de bağırdılar mı döne döne uçar gider o disk. ayrıca tehlikeli bir branştır. bazen kenarda jog atanları ya da hakemleri vurabilirsiniz o diskle.
  • tüm olimpik sporlar icerisinde, kadinlarin daha basarili, daha biyikli ve daha favorili olduklari yegane spordur disk atma.. erkeklerin dünya rekoru 74.08 iken kadinlarin dünya rekoru 76.08 dir.. bu rekorlar sirasiyla 86 ve 89 yilinda ddr li atletler tarafindan kirilmislar, o tarihten bu tarihe yanlarina bile yaklasilamamistir.. mesela bugun olimpiyatlarda altin madalya alan amerikali stephanie brown, ancak 63 kusur metre atabilmistir... yani soguk savas sirasinda, dopingler cok bilinmezken, bu ablalar almis mamayi, almis hormonu atmislar ileriye.. hikayesi bu..

benim derdim şudur ki: arkadas! olimpiyatlara, milyarlarca kişi önüne cikiyorsun, bi kendine çeki düzen ver, bi diet yap, bi favorileri aldir, bi biyiklari aldir.. ama yok.. hepsi birer yarmagül anasini satiim.. bu ne lan? biraz kadın olun arkadas.. biraz alimli olun, sportif basari gelecek diye godzilla olmanizin manasi yok ki!!
  • her şey bir yana bu disk atan arkadaşların evcil hayvan beslemesi mümkün değil. kaç kiloluk diski 70 küsür metreye atan adam köpeğin kemiğini nereye atar?
    -kırpık hadi oğlum koş getir kemiği vijuvvvv (selametle... kemiği teşvikiye'den atsan tuzla'dan alirsin. ondan sonra iki günde bir köpeğim kayboldu diye ağla..)
  • bu alanda ülkemizin en başarılı aktif sporcusu ercüment olgundeniz dir.
hesabın var mı? giriş yap