şükela:  tümü | bugün
 • disketlerin her geçen gün daha da gereksiz aletler haline gelmesiyle birlikte bu gerecin de bir köşede nostaljik obje olarak inzivaya çekilmesi ya da farklı amaçlar için kullanıma sunulması kaçınılmaz olacaktır.
 • (bkz: disket kukusu)
 • http://www.disketkutusu.com/ üzerinden ulaşılabilinen oyun sitesi.
  oyun sitesi diyip de forum ile karşılaşınca "bu ne biçim site yahu, bildiğin forum işte" diyebilirsiniz.
  ancak trgamer'dan, merlininkazani'ndan pek bir farkı yok. haberler paylaşabilir, oyunları tartışabilirsiniz. ancak portal tasarımı yerine forum kurulmasının daha değişik bir nedeni var.
  normalde bu sitelerde belirli yazalar tarafından haberler girilir, kullanıcılar da ayrı bir bölüm altında kendi fikirlerini belirtir.
  ancak forum sayesinde, girilen haber kadar, bu haber üzerine tartışmalar ve fikirler de önplanda oluyor.
  böylece daha interaktif bir oyun sitesi ortaya çıkıyor. kullanıcıların da haber anlatabileceği gibi, problemlerini de dile getirmesine fırsat tanıyor.
  hem haber, hem de yorumun birlikte olduğu bir site haline geliyor.
  bu sitenin asıl amacı, kaliteli oyuncuları toplamaktır. oyunlar üzerine eğlenceli muhabbetlerin yanısıra, geek duygularımızın tatmin edilmesidir.
  diğer oyun siteleri gibi günlük haber ve bilgi sunuyor, hiç bir eksiği yok üstelik fazlası var.
  1 yıl önce açıldı. ancak phpbb'den vbulletin'e geçiş yüzünden, yeni database ile sıfırdan başlama gereği duyuldu.
 • eski sitedeki mesajları görmek için şu link'e bakılabilinir: http://www.disketkutusu.com/eskiforum/
 • iki farklı türü bulunan kutu türü. yeni alınan disketlerin içinde bulunduğu kartondan yapılmış olanlar, 10 disket barındırır, özellikle maxell marka disket kutuları üzerinde cıvcıvlı renkli yuvarlaklar ile dizayn edilirdi.

  diğer tip ise plastikten yapılma olup sisli şeffaf kapakları ve basit kilit mekanizmalarına sahip olurdu. özellikle küçük kapasiteli olanlar bilgisayar masalarına çok karizmatik bir görünüm verirlerdi.
 • alemin kral abilerinden sinan akkol nâm-ı diğer blaxis ile burak akmenek'in yeni youtube yapımları. oyunlara dair nostalji programı. ilk bölümlerinde kanayan yaramız, asla unutamadığımız gameshow'a değinmişler, pek güzel olmuş.

  programı izleyen/izleyecek olan herkesin aklına gelecek olan en büyük soruyu bir temenni olarak belirtmeden geçemeyeceğim: keşke levent pekcan ile beraber bir kaç bölüm de olsa "tozlu raflar & disket kutusu special" yapsalar. ah keşke, vah keşke.

  buyrun izleyin, emeğe saygı gösterin efenim:

  https://www.youtube.com/watch?v=gfocc_yq8si
 • level'den, çok sevdiğim, youtuber zamanlarında da izlediğim lakin ejderha abimizin mekanını işgal ettiğinden beri gıcık olmaya başladığım ulu gamerlardan sinan akkol'un youtube kanalı. muhtemelen bir kazan-kazan ilişkisi ya da dostluğun ürünü olan bu ofis ve kırmızı koltuk ilhakını kınıyor ve kendilerine hayırlı yeni mekanlar vermesini cenab'ı allah'tan niyaz ediyorum :)
 • bir üsteki girinin intikamı çatır çatır alınan youtube içerik üretici kanalı. saldır murat abi.
 • levent pekcan'ın katıldığı şu programla kendilerini tanıdığım ve oldukça başarılı bulduğum youtube içerik üreticisi.
 • sohbetin, yani içeriğin doğal bir şekilde aktığı bir program formatında sinan akyol ne kadar iyi bir ekran yüzü ise maalesef burak akmenek de o kadar başarısız.
  mesela sinan akyol ile furkan faruk akıncı’nın başladığı podcast şahane idi. çünkü doğal akışı ile bir sohbet yapmak , farklı bir yetenek türü.
  burak akmenek’in, önceden text’i hazırlanmış, içeriği, akışı planlanmış içeriklerde yer alması sanki daha doğru gibi.