• hissetmeden neyi nasıl ısırdığını nasıl bileceksin diye sorarlar adama...
  • sayın çok bilmiş, sayın iddia sahibi, sayın cahil cesuru, sinir dediğin dokunun, senin işe yaramaz s.kinin ucunda bile toplanmış olmasından rahatsız değilken, seni bir sürü tehlikeden koruyan dişlerini korumasından rahatsız olma.

sığır beyanı diyeceğim ama sığır bile.... neyse.... basitçe anlatalım.

bu beğenmediğin dişler içerisinde pulpa adı verilen bir doku taşır. bu doku senin o s.kik boğazın durmadığı ve iğrençlik ile dişlerini fırçalamak gibi bir alışkanlık sahibi olmadığın için ve akabinde (bakteri denen canlılar var inanamazsın gözle görülmez) mikroorganizmaların faaliyetleri sonucu yıkılan dişe ait dokuların kendisine ulaşmaması için tüm enerjisini tüketir. pulpa sinir sahibidir.
    bir de senin o pislik dişlerin lanet olası çene kemiğine yapışık değil maalesef. arada periodontal ligament denilen bir doku mevcut. bu doku neyi ısırdığını, neyin uygulanan kuvvete direneceğini sana duyusal yollarla iletir (ilettiği yerde beyin varsa).
    neyse, gece gece çok sinirlendim.
    saygılarımla, iyi geceler diliyorum.
  • daha ne kadar cahil cesareti göreceğim diyorum. beni şaşırtıyorsun ekşi sözlük.
  • ben gaga taktırdım çok sorun olmuyor tavsiye ederim.

şöyle ki: http://sketchtoy.com/69249618
  • bak bülent ersoy'a implant mı takma mı neyse artık dişleri. hem bembeyaz hem çürüdü etti derdi yok. ağzında dişliğiyle maça çıkmış boksör gibi geziyor ortalarda.
  • bu kadar dert oluyorsa söktürüp, takma diş takınız sayın yazar.
  • babam dişime dolgu yapmak için sinirlerimi öldürmüştü. haftaya doldururuz dedi. ömrü 1 hafta yetmedi. bu da böyle boktan bir anımdır.
hesabın var mı? giriş yap