*

 • disney'in netflix'e rakip olacak yeni yayın platformunun resmi adı.

  http://www.bakiniz.com/…ve-ilk-projelerini-duyurdu/
 • star wars dizisi geleceği söyleniyor. sadece bunun için bile alacağım servis.
 • https://preview.disneyplus.com/tr/

  disney'in elinde bulundurduğu içeriklere bakınca netflix'e bayağı dişli bir rakip geliyor.
 • disney’in önceki yapımlarının eklenecek olması bile başlı başına heyecanlanmamı sağlarken, bir de yeni animasyon film ve dizilerin gelecek olması sabırsızlandırıyor. umarım türkiye pazarına gelmesi uzun sürmez.
 • 2019 sonuna doğru abd'de yayına başlayacak içinde tom hiddleston ın yer aldığı loki dizisi ve jon favreau nun yöneteceği mandalorian dizisinin de yer alacağı ilginç olacağını tahmin ettiğim dizi ve film platformu, beklemedeyiz
 • loki'nin mini dizisinin çıkacağı söylenen kanal. daredevil ve diger netflix marvel dizileri de bu kanala geçecek mi merak ediyorum.
 • 2019 yılının sonunda amerika'da başlaması planlanan streming servisi. bu demek oluyor ki daha uzun bir süre var avrupa'ya gelene kadar. türkiye için bu süre daha da uzar herhalde.

  kaynak
 • disney'in netflix ile olan anlaşması 2019 yılında bitiyor. yani bu ne demek bundan sonraki bütün disney filmleri vizyon sonrası artık disney+'da yayınlanacak, örnek vermek gerekirse en yakın iki film olan captain marvel ve star wars episode 9 vizyondan indikten sonra burada sunulacak ve tabii bu durum sadece yeni filmleri kapsamıyor bildiğim kadarıyla tüm disney filmlerini netflix platformundan kaldırıp kendi platformuna ekleyecek.

  işin dizi ayağına gelirsek;

  bu yeni platform için daha önce bir star wars dizisi olacağı söylenmişti, bununla yetinmeyip 2. diziyi de şirket ismi açıklarken açıkladı. rogue one'da tanıştığımız cassian andor'a solo dizi geliyor.

  diziler tabii bunlarla sınırlı değil, loki ve scarlett witch için solo diziler falcon ve winter soldier'ın ise birlikte yer alacağı bir dizi duyurdu marvel kısmı ve söylentilere göre mcu'dan birkaç karakterin daha solo dizileri bu platformda olacak.

  bunların ötesinde disney, pixar ve natgeo içerikleri de burada olacak ve tabii fox anlaşmasından gelecek olan birçok yapım.
 • kış askeri, loki, kızıl cadı ve rogue one'ın öncesinin anlatıldığı güzel dizi projeleri gözüme çarptı. bunlar dışında high school musical, peter pan gibi dandik şeyler de gelecekmiş.

  adamların elinde marvel ve star wars gibi muhteşem kaynaklar var. hepsi netflix ile mücadele edebilmek için çılgınlar gibi kullanılacak. belki nf'yi hafiften sallayabilirler.
 • türkçe karşılama sayfası ile büyük olasılıkla türkiye'de de açılacak olan servis. bu da netflix türkiye'de disney içeriklerinin olmayacağını niteliyor. (disney+ olmayan ülkelerde bazı içerikler hala netflix'e lisanslanacak.)

  ek olarak disney servisin netflix'ten daha ucuz olacağını söyledi, daredevil vb. gibi önceden çekilmiş içerikleri yapılan anlaşmalar neticesiyle 2-3 sene içinde görmek zor.

  ayrıca hulu'nun hisselerinin %30'unun sahibi + 2019'da 21st century fox'ı bünyesine kattığında %60'a çıkacak bu oran. yani kısaca hulu'nun sahibi de çoğunlukla disney diyebiliriz. bu da disney+'da fox, fx, hulu orjinal içerikleri vb. görmemiz anlamına gelebilir. (gelmeyebilir de)
hesabın var mı? giriş yap