şükela:  tümü | bugün
 • "ben humusla rahat uyurken seni saracak kill bill" sözündeki derin anlamı* daha bugün farkedebildiğim disstir.

  ikinci anlam için:

  "ben humusla rahat uyurken seni saracak kil bil!" şeklinde okunmalı. kil, bir toprak türü, bil ise bilmek anlamında görülebileceği gibi.

  bir kez daha: vay anasını sayın seyirciler...
 • üzerinden 3 yıl geçmesine ve zamanında yapılmış güncel bir atışmaya dayalı bir parça/parçalar topluluğu olmasına rağmen hala playlist'te başucu şarkısı olma özelliğini yitirmemiştir.

  "testislerini tutma televizyonda çok komiksin" ve "bir yerini mi kestin acaba? mis gibi hıyar koktu da.." gibi çok pis göt eden cümleler ihtiva eder.
 • sadece ceza'yı değil, sahtiyan, ayben ve fuat ergin'i de hedef alan, bir zamanların eğlenceli diss'i. ceza'nın mürekkep doldurdum diss'i üzerine yapılmıştır.
 • ben ceza olsam bu diss bana yapılmış olsa , bunalıma girerdim, bu işi bırakırdım ne biliyim pazarcılık filan yapmaya baslardım.
 • çok başarılı ve zekice kelimeler ve cümlelerle örülü bir çalışmadır kendisi. daha önce belirtildiği gibi birkaç söz dışında küfür sayılabilecek kelime barındırmadan itin kıçına sokup çıkarma diye buna denir. sıkı bir rap dinleyicisi değilim, zira rock kökenli bir geçmişim var. genelde ise tür ayırımı yapmadan sevdiğim her müziği dinlediğim gibi ceza'yı da, sagopa'yı da dinliyorum. ama sanırım her ne kadar onaylamadığım yanları olsa da oyumu sagopa'dan yana kullanacağım.

  bununla beraber, bilen suserlerden bu e.p'de geçen birtakım hadiselerin aslında ne olduklarını öğrenebilsem pek nefis olacak :)

  - "maslak yalisindakileri bilse napardi resepsiyonist baban" o gece maslak yalısında neler olmuştu?
  - "bu duruma en çok çatal flex sevinecek" çatal flex ne? (ceza'nın mahlaslarından biri fatal flex imiş)
  - "ceyhunun kucaginda gordum seni kendi shovunda" ceyhun kim? (ceyhun yılmaz mış)
  - "techno trans bi muzik turu kimdi burcu burcu rap yapan pardon sen degil miydin askerdeki arkadasini satan?" (cezanın bir önceki sevgilisi burcu ilk rap'e başladığında her şarkısında bir burcu lafı geçiyor, burcu burcu rap yapan olayı o imiş.)
  bir de bu ceza'nın, sago askerdeyken yaptığı hadise ne ola ki? (burcu güneş'in sahilde şarkısındaki düetmiş bu hadise de)

  - "yapilan eylem cok komikti gulduk gectik haline" ne eylemi yapılmış? (yapılan diss için güldük geçtik deniyormuş)
  - "salaga yatma lan,götürecektin tugçe'yi,olmasaydi ot kokan, ah ne farkeder ki,çaldi zaten seni bir hanimdan." burada da içyüzünü bilemediğimiz bir pembe dizi dönmüş anlaşılan.
  - "kimdi 2005 te para için,kemik sizlatan?" ölmüş birinin kemikleri mi sızlatılmış? (bkz: gundelikyasaminhickiriklari) dedi ki: cezanın annesi için söylüyor sago!)

  thx 2: mc r 9, ataturkiye, bj
 • ceza'nın yerinde olsam rapi bırakır, cami avlusunda vaktin namazını bekleyerek geçiririm kalan ömrümü. öyle bir diss.
 • sanıyorum "iki hece" dediği "ce" ve "za"dır.
 • türkçe rap için çıtanın en üst noktası filan olabilir. sago'nun şimdi felsefeye filan merak salmasını anlıyorum. rakip kalmayınca böyle oluyor. çok var böyle örnek. michael schumacher'in 7 şampiyonluktan sonra bırakıp motor sürmeye başlaması gibi bişey.
 • sagopa kajmer'in ceza'ya fena geçirdiği diss.
 • çok iyi bir diss olmasının yanı sıra, sagopa'nın çok akıllı olduğunun da kanıtı olan e.p'dir.

  "bana dis atarken eminim ki kullanacaksın kaf kef,
  cümle sonuna koyacaksın kaf kef senin yerin kenef."

  bu diss'in üzerine ceza'dan karşı bir cevap gelicek olursa diye kaf kef nağmesini de bloklamış adam. her yanıyla, ceza'dan fersah fersah üstün.

hesabın var mı? giriş yap