şükela:  tümü | bugün
  • sevgilinin iç organlarına, saç köklerine, midesine bile kan kaynatma durumunda en içini öpme istegi ile vukuu bulabilecek hadise.
  • kelimenin akışı itibariyle dıştan öpmek ile benzerlik göstermekle birlikte, aslında bir içten öpme aktivitesidir.
    anatomik yapı gereği, vücudun içte kalan kısımlarını da devreye sokması bakımından içten öpme aktivitesi olmakla birlikte, içtenlikle yapılmayı gerektirdiği için "içten" kelimesinin bütün anlamlarını kapsayan bir eylemdir.
  • muhtemelen yapmicaam, bana yapmaya kalkışanı da bakışlarımla ezeceğim öpüş. birüsü yer var öpçek. dişe kaldıysa artık..
  • sevgiliye ait olması şartıyla inci gibi diş tabir edilen o güzelliği ödüllendirme girişimi. (bkz: kafa siken girisimci projeleri)
  • disi agriyan sevgiliye "ayy ben bi öpiyim de gecsin" diyerekten gerceklestirilen eylemsi.
  • öpülen bölge dahilinde rastlanacak yapilar dikkate alindiginda sanssizlik olarak degerlendirilebilecek durumlardan biri `(burun deligi)`
  • sözlükçüler tarafından pek ilgi görmemiş öpme çeşiti.
  • ağzın esrarengiz olaylarla dolu olmasındandır. öpme yolunda aniden dudağı ıskalamak, ama sürpriz olarak dile yaklaşmaktır. hedef konusunda bir bocalama yaşatır. küçük bir bocalama. çok küçük.
  • bazen dudağı tutturamayıp diş'e temas etme durumudur, normal şartlarda özellikle diş öpmek gibi bir durumla karşılaşmadım.

("getir de dişini öpeyim" demek biraz absürt olur zaten)
  • diş temizletme başlığını ararken denk geldiğim başlık.

sene 2009, yaş 19, öss sınavına 2. kez hazırlanmak için gittiğim dersanenin 2. haftası ilk aşkımla tanıştım daha doğrusu ilk defa böyle sevdim, aşık oldum.
    yaşın heyecanıyla çok seviyordum. ilk öptüğümdü. birçok heyecanı,ilki,zevki hep onla tattım. öpüşmeyi bilmezdim, bilmediğim için utanırdım ama öpmek için heyecanla beklerdim. öperken nefesini nefesim yapardım.
    dişleri çok güzeldi. öpüşmemin etkisiyle yanan dudaklarıma soğuk dişleri değince verdiği hazzı anlatamam, anlatamıyorum.
    öptüğü, öptüğüm her an ilk olarak dişine temas ederdim, öperdim.
    (entryi burada kesiyorum ablam kusuyor.)